Rosjanie zapragnęli mieć własnego Cybertrucka. Konstrukcja wyszła całkiem nieźle!

Rosjanie zapragnęli mieć własnego Cybertrucka. Konstrukcja wyszła całkiem nieźle!

tesla-cybertruck-made-in-russia (1)

Podaj dalej

Ponieważ normy bezpieczeństwa i emisji spalin na Starym Kontynencie stają się coraz surowsze, pod koniec ubiegłego roku pewien niemiecki ekspert wyszczególnił modyfikacje, które należy wprowadzić w Tesli Cybertruck, aby samochód mógł być certyfikowany w Europie.

W Rosji, gdzie w 2020 roku samochody takie jak Łada 4×4 nadal nie mają poduszek powietrznych ani elektronicznych systemów wspomagających – Cybertruck prawdopodobnie mógłby zostać zarejestrowany do użytku na drogach publicznych, nawet w formie prototypowej. To kraina wolności, w której każdy może zbudować swój własny, wymarzony samochód.

Ekipa z Garage54 postanowiła skorzystać z tego dobrodziejstwa. Youtuberzy w swoim szalonym garażu dla dziwnych i niestandardowych projektów, opracowali własną wersję Cybertrucka. Za bazę posłużył stary UAZ, który po kilku miesiącach wytężonych prac, był gotowy, aby rozpocząć nowe życie jako futurystyczny pickup. Trzeba przyznać, że projekt prezentuje się bardzo okazale.

Garage54 wydłużył ramę podwozia pojazdu i włożył masywne opony terenowe do złudzenia przypominające te, które zamontowano w oryginale. Dzięki wydłużonemu wałowi napędowemu replika ma napęd na wszystkie koła. Niebawem doczeka się też LED-owego oświetlenia i szyb z hartowanego szkła. Niestety, pomimo faktu, że pojazd już zdobył rzesze fanów, to jednak muszą oni przełknąć fakt, że jest to w pełni spalinowy pojazd, więc bardziej przypomina Hummera na sterydach.

źródło: geekweek.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News