Rosberg: Bottas może utrzeć nosa w tym sezonie Hamiltonowi

Rosberg: Bottas może utrzeć nosa w tym sezonie Hamiltonowi

70 interakcji
Rosberg: Bottas może utrzeć nosa w tym sezonie Hamiltonowi

Podaj dalej

Nico Rosberg jest przekonany, że w tym sezonie Valtteri Bottas może sięgnąć po tytuł mistrza świata Formuły 1. Niemiecki kierowca, który sięgnął po tytuł w 2016 roku jest przekonany, że jego następca ma w tym roku wszystko to co jest mu potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Fin do tego sezonu przystąpił niezwykle zdeterminowany. Ubiegły sezon nie był w jego wykonaniu najlepszy – zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i nie wygrał żadnego wyścigu. 29-latek wręcz zdominował Grand Prix Australii mając przewagę 20 sekund przed drugim na mecie obrońcą tytułu oraz zespołowym partnerem Lewisem Hamiltonem.

Nico Rosberg: Myślę, że Bottas może być mistrzem świata. Valtteri jest tego roku w trybie walki, co pokazuje nawet jego zarost. Wykonał w wyścigu rewelacyjną robotę, wszystko było idealnie. Na końcu podjął jeszcze jedno wyzwanie, aby przejechać najszybsze okrążenie i zdobyć jeszcze jeden ważny punkt. Ma mocny początek. Nie należy lekceważyć strony mentalnej w Formule Jeden. Mogliśmy zauważyć to zeszłego roku na przykładzie Sebastiana Vettela. Valtteri jest obecnie na fali wznoszącej.

O zwycięstwie Bottasa na pewno zadecydował w dużej mierze bardzo dobry start. Po nagłej śmierci Charliego Whitinga, w Australii światła startowe obsługiwał nowy człowiek – Michael Masi. Zgasił je wyjątkowo szybko. Niektórzy twierdzą, że najszybciej w ostatnich latach. Bottas idealnie wstrzelił się w moment startu, natomiast Hamilton nieco zaspał.

Williams imponująco szybki. Przynajmniej w jednej klasyfikacji

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News