Romain Grosjean krytykuje nowe opony na przyszły sezon

Romain Grosjean krytykuje nowe opony na przyszły sezon

Romain Grosjean

Podaj dalej

Romain Grosjean to kolejny kierowca, który nie ukrywa rozczarowania przygotowanymi oponami przez firmę Pirelli na sezon 2020. Francuski kierowca liczył na duży przeskok, jeżeli chodzi o odczucia związane z jazdą. Okazuje się jednak, że produkt po pierwszych okrążeniach niewiele różni się od tegorocznego.

Zespół Haas w tym roku dość często narzekał na ogumienie. Przez pierwszą część sezonu był to jeden z najbardziej dotkliwych problemów, jaki ciążył na tym teamie. Z czasem kierowcy oraz zespół zaczęli rozumieć lepiej pracę opon. Za kilka tygodni problem może jednak zacząć się na nowo.

Romain Grosjean: Test zbyt wcześnie na jakiekolwiek oceny, ale jeśli zapytacie się mnie, czy jestem usatysfakcjonowany oponami na 2020 i czy pomogą nam rozwiązać problem z przegrzewaniem podczas jazdy za innym bolidem, to powiem wam całą prawdę. Nie, te opony nie rozwiążą tego problemu w stu procentach. Wciąż nie jest to produkt, o jakim marzyliśmy.

Z kolei Valtteri Bottas mówi, że nie poczuł, aby nowe opony były lepsze od starych. Wydawało mu się nawet, że zachowują się tak samo, ale są wolniejsze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News