Robert Kubica zwleka z podjęciem decyzji w kwestii przejścia do Haasa

Robert Kubica zwleka z podjęciem decyzji w kwestii przejścia do Haasa

20 interakcji
kubica txt

Podaj dalej

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość Roberta Kubicy. Szef Haasa po raz kolejny potwierdził zainteresowanie Polakiem, ale ten jak na razie pozostaje wciąż bierny w kwestii podjęcia negocjacji. Z kolei z niemieckich mediów pojawiają się informacji o tym, że Kubica może być trzecim kierowcą Ferrari.

Wbrew pozorom wciąż aktualny kierowca Williamsa ma wiele możliwości, co do swojej przyszłości. Zwłaszcza, że ma mocne wsparcie w postaci sponsora PKN Orlem, który znacząco wspiera jego znakomitą karierę. Na ostateczne decyzje przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Guenther Steiner: Czy rozważamy Kubicę w roli kierowcy testowego? Oczywiście. Nigdy nie pracowałem z Robertem, ale wielu ludzi w moim zespole – już tak. Wszyscy bardzo wysoko cenią jego umiejętności jako technicznego kierowcy, który wie, co się dzieje z samochodem. On przeszedł długą i trudną drogę. Gdy był młody, musiał sam przygotowywać sobie samochody. Myślę, że pracowanie z nim byłoby bardzo interesujące. To w tym momencie jednak bardziej jego decyzja niż moja. Rozmawiałem z nim. Gdyby był zainteresowany, to dałby mi znać. Na razie jednak tego nie zrobił.

Jedno wydaje się pewne – szanse na to, że Kubica pozostanie kierowcą wyścigowym w Formule 1 są już tylko matematyczne.

Kubica traci ostatnią deskę ratunku. Hulkenberg potwierdza rozmowy z Alfą Romeo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News