Robert Kubica - wiadomo już kiedy zostanie podana oficjalna informacja co do przyszłości Polaka

Robert Kubica - wiadomo już kiedy zostanie podana oficjalna informacja co do przyszłości Polaka

kubica obajtek

Podaj dalej

We wtorek Robert Kubica wraz z prezesem PKN Orlen wziął udział w konferencji na której rozdano nagrody uczestnikom biorącym udział loterii na stacjach paliwowych. Wiele osób myślało, że tego dnia zostanie znacznie szerzej odsłonięta kurtyna związana z przyszłością Polaka. Tak jednak się nie stało, lecz i tak mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych i naprowadzających wypowiedzi.

Daniel Obajtek zdradził, że ”trwające rozmowy są bardzo owocne i niczego nie wykluczają”. Choć z tych słów ciężko wnioskować, że w grę wciąż może wchodzić fotel kierowcy wyścigowego, to jednak takie słowa bez względu na wszystko zwiastują coś dobrego w kontekście przyszłego sezonu dla Roberta Kubicy.

Robert Kubica: Na pół godziny przed ogłoszeniem informacji zmieniono decyzję

– Orlen będzie w F1 i będzie z Robertem. Nie będziemy zdradzać szczegółów rozmów. One niczego nie wykluczają, a są bardzo owocne. To kwestia podejścia i siły argumentów. Jesteśmy spokojni. Robert jest trwale związany z Orlenem i to się nie zmieni. Za parę tygodni poinformujemy o szczegółach negocjacji. Te rozmowy są w toku i wszystko jest brane pod uwagę. Robert też uczestniczy w tych negocjacjach, choć przede wszystkim uczestniczy w nich Orlen, ale nie mogę zdradzić szczegółów bo to obniżyłoby moją pozycję negocjacyjną – mówił prezes PKN Orlen.

Kiedy dokładniej możemy poznać więcej szczegółów? – Chcielibyśmy skończyć całe negocjacje z końcem listopada, może wcześniej i do końca listopada, może na początku grudnia, może na mikołaja, podać naszą decyzję. Nasze dalsze działania promocyjne są już zaprojektowane pod F1 – dodał Obajtek.

Robert Kubica deklasuje rywali w tej klasyfikacji. On i długo, długo nikt

Robert Kubica z kolei zasugerował, że jego przyszłość choć będzie związana z Formułą 1, to niekoniecznie w takiej formie jak obecnie. – Jeśli nie ma miejsc w F1, a ja chcę się ścigać, to znaczy, że w roku 2020 niekoniecznie muszę być w F1. Nie trzeba tego tłumaczyć. Dużo mówiliśmy o rozwijaniu. Orlen również poza granicami Polski się rozwija i zwiększa znaczenie swojej marki. Mam nadzieję, że małą cegiełkę do tego przyłożyłem – powiedział Polak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News