Robert Kubica w nowym zespole F1 w sezonie 2020? Orlen zapowiada w tej kwestii pomoc!

Robert Kubica w nowym zespole F1 w sezonie 2020? Orlen zapowiada w tej kwestii pomoc!

kubica fuck

Podaj dalej

Prezes Orlenu zapowiedział, że jeżeli pojawi się możliwość dla Roberta Kubicy zmiany zespołu to ma pełne wsparcie ze strony swojego sponosora. Daniel Obajtek w „Newsroomie” SportowychFaktów zdradził, że dużo na temat już rozmawia.

– To jest praca Roberta i Orlenu. Wszystko jest na stole. Takie możliwości również mamy. Często na ten temat rozmawiamy. Dużo tu zależy od kierunku, jaki obierze Robert. Przecież on ma dobre wyczucie tego sportu – powiedział prezes Orlenu w kwestii potencjalnej zmiany teamu przez Polaka.

Robert Kubica: Niestety w Williamsie nie doszło do żadnych dużych zmian

Od początku tego sezonu Kubica nie jest w stanie rywalizować z innymi kierowcami na torach Formuły 1. Kwalifikacje oraz wyścigi kończy praktycznie na ostatnich miejscach. Bolid pomimo ciągłych zmian i modyfikacji, wciąż nie jest w stanie mu zagwarantować odpowiednich warunków do pracy.

Robert Kubica również odniósł się potencjalnych zmian, jakie mogą czekać go po tym sezonie. – To zależy nie tylko ode mnie, ale też od możliwości i tego, co będę chciał robić. Nie ma znaku zapytania, ale trzeba też dojść do kompromisu. Robienie czegoś, co na dłuższą metę nie przynosi oczekiwanych osiągów lub też nie ma się z tego satysfakcji, nie ma sensu – powiedział kierowca Williamsa.

Robert Kubica o kwestii niebezpieczeństwa prowadzenia bolidu Williamsa

W którym zespole mógłby jeździć Kubica w przyszłym sezonie? Wydaje się, że wśród najbardziej prawdopodobnych opcji jest ekipa Haasa czy Alfy Romeo.

 

 

(fot) Adrianna Zalewska

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News