Robert Kubica tworzy nowy bolid FW43. Williams wykorzysta Polaka do ostatniego dnia

Robert Kubica tworzy nowy bolid FW43. Williams wykorzysta Polaka do ostatniego dnia

89 interakcji

Podaj dalej

Robert Kubica od kilku tygodni już wie, że nie będzie w przyszłym sezonie współpracował z zespołem Williams. Wciąż jednak obowiązuje go kontrakt z ekipą z Grove, a szefostwo zamierza wykorzystać wiedzę Polaka do ostatniego dnia jego pracy.

Obecnie priorytetem pozostaje stworzenie nowego bolidu, który w sezonie 2020 będzie jak najbardziej konkurencyjny w Formule 1. Ten i poprzedni sezon to dla Claire Williams i jej współpracowników pasmo ogromnego rozczarowania. Podobnie jak dla kibiców.

Toro Rosso znika z Formuły 1. Scuderia Alpha Tauri ”nowym” zespołem

Bolid FW43 ma być konstrukcją pozwalającą nawiązywać rywalizację w ogonie stawki. Aby tak się mogło stać powstająca konstrukcja musi spełniać odpowiednie wymagania. W tworzeniu nowego samochodu aktywnie pomaga Robert Kubica.

Claire Williams: Robert Kubica odegrał bardzo dużą rolę w przygotowaniu bolidu na ten sezon i nie inaczej jest teraz, kiedy zbieramy nowe dane na rok 2020. Nie ma to znaczenia, że wkrótce nas opuszcza. On nadal pracuje i przekazuje nam cenne wskazówki podczas projektowania kolejnego modelu bolidu. Dzięki Robertowi i jego wielkiemu doświadczeniu praca nad nowym bolidem przebiega o wiele szybciej i o wiele bardziej profesjonalnie.

Polak w przygotowaniach ma odpowiadać za aerodynamikę bolid. Jak podkreśla szefowa zespołu Kubica spędza dużo czasu w fabryce przekazując swoje uwagi i wspólnie z mechanikami tworzy najlepsze możliwe rozwiązania. Claire Williams bez ogródek mówi, że chce ”wykorzystać” Kubicę do jego ostatniego dnia pracy.

To na ile pomoc Kubicy okazała się cenna, a jak dalece w ogóle została wykorzystana przekonamy się za kilka miesięcy.

Hulkenberg wciąż ciśnie bekę z Williamsa: Nie jestem właściwą osobą dla nich

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News