Robert Kubica: Tor w Baku jest bardzo wymagający

Robert Kubica: Tor w Baku jest bardzo wymagający

26 interakcji

Podaj dalej

W piątek kierowcy Formuły 1 wyjadą na pierwszy trening przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Azerbejdżanu. Dla Roberta Kubicy będzie to debiut na torze na ulicznym torze w Baku.

Polak bardzo optymistycznie podchodzi do zbliżającej się rywalizacji. Uliczne tory zawsze były bliskie jemu sercu i zawsze uwielbiał na nich jeździć. Jedynym problemem pozostaje sam bolid. Williams zapowiedział, że na ten weekend wyścigowy przygotował kilka poprawek, ale nie powinny one sprawić wielkiej rewolucji.

Robert Kubica: Czas na czwarty wyścig sezonu i rywalizację w Baku. Z tego, co widziałem w ubiegłym roku, tor wygląda na bardzo wymagający, jeden z najbardziej w kalendarzu. Będę jeździł tu pierwszy raz, ale w przeszłości bardzo lubiłem jazdę na takich typach torów i nie mogę doczekać się powrotu tego uczucia.

Podobnie optymizm wykazuje Brytyjczyk. Ma on bardzo dobre wspomnienia z Baku, jeżeli chodzi o rywalizację w Formule 2. Niedawno podkreślał, że będzie chciał wycisnąć jeszcze więcej z bolidu FW42.

George Russell: Naprawdę nie mogę się doczekać jazdy w Baku. W ubiegłym roku w F2 przejechałem tu prawdopodobnie swój najlepszy weekend w całym sezonie i powinienem był wygrać oba wyścigu. Prowadziłem w pierwszym, ale nieszczęśliwy incydent pod koniec wyścigu sprawił, że wyjechał samochód bezpieczeństwa. Potem startując z 12. miejsca wygrałem drugi wyścig. Mam stąd świetne wspomnienia więc nie mogę doczekać się powrotu na ulice Baku.

Wojciech Cejrowski wywaliłby zarząd Orlenu za sponsorowanie Kubicy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News