Robert Kubica: Są przygotowane poprawki, ale to nie będą znaczące zmiany

Robert Kubica: Są przygotowane poprawki, ale to nie będą znaczące zmiany

28 interakcji
robert kubica 2019

Podaj dalej

Robert Kubica w piątek na treningach rozpocznie testowanie bolidu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Williams przygotował kilka poprawek do samochodu, choć nie są one wciąż na tyle kluczowe, aby odmienić jego oblicze.

Polak zdradził, że przygotowane modyfikacje mają poprawić docisk w samochodzie Williamsa, czyli główny problem. Wiadomo również, że kolejne poprawki zostaną zamontowane w modelu FW42 przy okazji Grand Prix Niemiec pod koniec lipca.

Robert Kubica: To nie będą znaczące zmiany, ale ważne jest, abyśmy wprowadzali nowinki regularnie. Gdy będziemy mieć więcej nowych części, będziemy wiedzieć czego się spodziewać. Miejmy nadzieję, że pójdziemy w dobrym kierunku. Myślę, że w F1 wszyscy ciężko pracują i wprowadzają poprawki do swoich samochodów. Miejmy nadzieję, że dla nas to początek drogi ku lepszemu. Tak jak powiedziałem, modyfikacje nie są ogromne, ale są bardzo ważne. Miejmy nadzieję, że będą nam dostarczać to, czego potrzebujemy. Jeśli okaże się, że wszystko idzie zgodnie z planem, to będziemy na dobrej drodze. Wtedy powinniśmy krok po kroku poprawiać samochód i jego osiągi.

Piątkowy pierwszy trening rozpocznie się o godzinie 11:00, drugi natomiast o godzinie 15:00.

 

Claire Williams: Robert Kubica pozostaje z nami do końca sezonu!

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News