Robert Kubica rozpoczyna testy w DTM. Co należy wiedzieć?

Robert Kubica rozpoczyna testy w DTM. Co należy wiedzieć?

dtm Robert Kubica

Podaj dalej

Robert Kubica w poniedziałek rozpocznie testowanie swojego samochodu z serii DTM. Wszystkie zespoły zameldowały się już na torze Nürburgring i czekają aż nad torem pojawi się zielone światło, aby kierowcy mogli wyjechać na tor. Sprawdzanie aut potrwa do 11 czerwca.

Polak po raz ostatni w samochodzie DTM jeździł w połowie grudnia ubiegłego roku. Wówczas na hiszpańskim torze Jerez miał przyjemność jeździć autem marki BMW i takim samym będzie również jeździł teraz. Tyle że ten obecny będzie znacznie lżejszy i szybszy.

Robert Kubica w ORLEN Team Art

Polak w zespole Orlen Team ART będzie jedną z głównych postaci – i nie tylko na torze, ale również w garażu. To on będzie ustalał strategię i miał jedno z ostatnich zdań w bardzo wielu kwestiach.

Za obsługę samochodu będzie odpowiedzialny ART Grand Prix, który jest niezwykle znany w świecie wyścigów. Założył go nie kto inny jak… Frédéric Vasseur, a więc obecny szef Roberta Kubicy w Alfa Romeo Racing Orlen.

–  Co mogę powiedzieć? Nowe wyzwania, nowa seria, nowe auto. Po raz pierwszy na torze będę się ścigać samochodem z dachem. To już nie bolid, a jednak auto z kierownicą po lewej stronie – mówił kilka miesięcy temu Robert Kubica, gdy ogłaszał wzięcie udziału w serii DTM.

Robert Kubica rozpoczyna testy DTM

Fani serii DTM i naszego kierowcy nie będą mogli czerpać zbyt dużej satysfakcji w obywających się testów Nürburgring. Czterodniowe testy odbędą się za zamkniętymi drzwiami i jedyne informacje jakie będziemy mogli o nich uzyskać to te od zespołów.

Nie podano również informacji, czy fani będą mieli dostęp do uzyskiwanych czasów przez kierowców. Bez wątpienia na otarcie łez chociaż taka informacja ”na żywo” byłaby dla bardzo wielu kibiców satysfakcjonująca.

Robert Kubica w DTM oficjalnie na kanałach Eleven Sports!

Swoją gotowość do testów zgłosiły wszystkie zespoły, a więc pojawi się szesnastu kierowców. Siedmiu z nich będzie w aucie marki BMW, a dziewięciu w Audi. Testy rozpoczną się o godzinie 9:00 rano i potrwają do godziny 17-18.

Przed Robertem Kubicą zatem bardzo dużo pracy, aby dobrze poznać samochód i odpowiednio przygotować go do sezonu.

Robert Kubica w DTM – kiedy początek sezonu?

Tegoroczny sezon DTM rozpocznie się dopiero w… sierpniu. Kierowcy zatem po testach będą musieli uzbroić się mocno w cierpliwość, zanim na poważnie rozpoczną tegoroczną rywalizację. Seria DTM rozpocznie tegoroczne zmagania w Belgii na torze Spa-Francorchamps w dwóch pierwszych dniach miesiącach sierpnia. Początkowo plan był taki, aby sezon rozpoczął się 11-12 lipca na torze Norisring, ale miasto Norymberga ostatecznie nie dała na to zgody.

Kalendarz DTM na sezon 2020
Data Lokalizacja Flaga Tor
01-02.08 Belgia Spa-Francorchamps
15-16.08 Niemcy Lausitzring
22-23.08 Niemcy Lausitzring
05-06.09 Holandia Assen
12-13.09 Niemcy Nurburgring
19-20.09 Niemcy Nurburgring
10-11.10 Belgia Zolder
17-18.10 Belgia Zolder
07-08.11 Niemcy Hockenheim

Robert Kubica przejdzie testy na koronawirusa

Organizatorzy będą sprawdzać nie tylko samochody przygotowane na ten sezon sprzętu. Sprawdzać będą również zawodników w związku z pandemią koronawirusa. Wedle planów kierowcy oraz personel techniczny będą codziennie poddawani testom na obecność Covid-19. Będą także testowane wszelkie procedury związane z obostrzeniami w trakcie planowanych weekendów wyścigowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News