Robert Kubica przekona TVP do transmisji z F1?

Robert Kubica przekona TVP do transmisji z F1?

Podaj dalej

Jak łatwo się domyślić, ewentualny powrót Roberta Kubicy do ścigania w Formule 1 wzbudziłby duże zainteresowanie stacji telewizyjnych. Kto zgłosił już ewentualny akces do transmisji? Telewizja Polska była pierwsza.

W ostatnich sezonach Formułę 1 obserwować możemy wyłącznie na kanałach Eleven Sports Network. Fani mogą być z tego całkiem zadowoleni, bo podczas każdego weekendu wyścigowego dostajemy dedykowane programy, studia, sesje treningowe, kwalifikacje i w końcu sam wyścig. Eleven potwierdziło już, że wyłączne prawa na F1 ma do końca roku 2019.

Pomimo faktu, że motorsport wciąż nie jest zbyt popularny w naszym kraju, to na Formułę 1 ochota naszła także szefów Telewizji Polskiej. Na ten moment wydaje się, że kluczowym elementem w ewentualnych negocjacjach jest powrót do stałego ścigania Roberta Kubicy. TVP byłoby zainteresowane kupnem sublicencji od Eleven, gdyż prawa same w sobie są naturalnie zbyt drogie. Telewizja Polska postępuje podobnie m.in. z piłką nożną, gdzie w ramach sublicencji może pokazać wybrany mecz Ligi Mistrzów, czy Ligi Europejskiej. W przypadku F1 moglibyśmy się spodziewać np. kwalifikacji i wyścigu.

Jeżeli intuicja nam podpowie, że szanse Roberta Kubicy na występy w Formule 1 znacznie wzrosną, wtedy na pewno rozpoczniemy rozmowy o sublicencji. – mówił dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski w rozmowie z „Presserwisem”.

Tagi: F1, Kubica, Williams, Formuła 1, Robert Kubica

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News