Robert Kubica ''problemem technicznym'' dla Formuły 1

Robert Kubica ''problemem technicznym'' dla Formuły 1

Podaj dalej

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w Grand Prix Austrii, a do zwycięzcy stracił trzy okrążenia. Nie przeszkodziło mu jednak to w tym, aby zostać… kierowcą dnia na oficjalnej stronie Formuły 1 w głosowaniu kibiców.

Kubica vs Russell – porównanie najszybszych przejazdów z kwalifikacji

Okazuje się, że zwycięstwo Polaka jest bardzo nie na rękę dla Formuły 1 i zamierzają wyjaśnić tę sprawę. Na stronie F1 wciąż nie ma oficjalnych wyników głosowania. Podano jedynie informację, że zwycięstwo wynikać może z „problemu technicznego”, który obecnie wyjaśniany jest przez specjalistów.

Oficjalna strona nie podała szczegółowych wyników i tego ile procent zdobyli poszczególni zawodnicy. Niektórzy kibice twierdzą, że głosowali ponoć np. na Maxa Verstappena czy Charlesa Leclerca, a dostawali komunikat, że głos powędrował do kierowcy Williamsa.

Robert Kubica pokłócił się z dziennikarzem w trakcie wywiadu

Nie brakuje w tym wszystkim również głosów, że wygrana Roberta Kubicy jest bardzo nie na rękę Formule 1. Chodzi o kwestie czysto wizerunkowe. Nikt nie chce, żeby głosowanie zamieniało się w czysty żart bądź ironię. Z tego powodu wolano podać informację o błędzie.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News