Robert Kubica pojedzie pod okiem Franka Williamsa na torze Silverstone

Robert Kubica pojedzie pod okiem Franka Williamsa na torze Silverstone

kubica f1com

Podaj dalej

Zbliżające się Grand Prix Wielkiej Brytanii to dla zespołu Williams bardzo istotny punkt w kalendarzu. Kubica oraz Russell chcą w domowym wyścigu pokazać się z jak najlepszej strony. Ekipa z Grove nie będzie miała jednak łatwego zadania.

Zwłaszcza że dawka stresu dla obu kierowców będzie i tak już nieco podniesiona. W garażu Williama ma pojawić się legendarny sir Franka Williamsa, założyciel zespołu. Z powodu problemów zdrowotnych nie może on latać samolotami i towarzyszyć ekipie w trakcie pozostałych Grand Prix.

Robert Kubica: Silverstone to ważne wydarzenie dla zespołu, to nasz domowy wyścig. Liczymy na lepsze osiągi i to, że poprawki w samochodzie przyniosą efekty. Jest to jednak bardzo trudny tor, ma wiele szybkich zakrętów i jest inny niż w Austria, gdzie byliśmy ostatnio. Postaramy się o jak najlepszy wynik z myślą o naszych fanach.

Oczywiście stres związany z domowym wyścigiem i wizytą sir Franka Williamsa to jedno, ale sam bolid to inne ogromne wyzwanie, z którym kolejny raz muszą zmierzyć się obaj kierowcy.

Bolid Roberta Kubicy naprawiony taśmą! Szokujące zdjęcie obiega internet

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News