Robert Kubica oficjalnie potwierdził odejście z zespołu Williams

Robert Kubica oficjalnie potwierdził odejście z zespołu Williams

Podaj dalej

Robert Kubica w trakcie konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru potwierdził, że odchodzi z zespołu Williams po zakończeniu sezonu. Oznacza to, że w ekipie z Grove zobaczymy Polaka jeszcze w siedmiu wyścigach.

W ostatnim czasie długo mówiono i pisano o przyszłości Kubicy w zespole Williams, a także w Formule 1. Już wiadomo, że w kolejnym sezonie nie pojedzie on biało-błękitnym bolidem. Czy pozostanie natomiast w F1?

Robert Kubica: Patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja i otwiera ona różne scenariusze na przyszłość. Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania. To był trudny sezon, a starty w Formule 1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Na oficjalnym profilu PKN Orlen również pojawiła się informacja co do zakończenia współpracy z zespołem Williams. PKN Orlen zapowiedział jednak, że pozostaje w Formule 1.

Również ROKiT Williams Racing wydał już specjalne oświadczenie, w kontekście zakończenia dalszej współpracy obu stron.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News