Robert Kubica o tym dlaczego Williams nie jest traktowany jako poważny rywal

Robert Kubica o tym dlaczego Williams nie jest traktowany jako poważny rywal

60 interakcji
kubica 2019 46

Podaj dalej

Robert Kubica w rozmowie z motorsport-total.com przyznał, że trakcie ostatniego wyścigu wszyscy pozostali rywale mało poważnie traktowali zespół Williams. Polak ma tutaj na myśli cień aerodynamiczny, który pomaga na długich prostych.

W Grand Prix Włoch Kubica został sklasyfikowany na ostatniej pozycji wśród kierowców którzy ukończyli wyścig. Kierowca Williamsa zwrócił uwagę na to, jakie podejście miały inne zespoły w trakcie rywalizacji widząc przed lub za sobą bolid ekipy z Grove.

Robert Kubica: Nam było o wiele łatwiej złapać się w cień aerodynamiczny. Nikomu nie robiło różnicy, czy się złapiemy za nimi w cień aerodynamiczny. Nikt nie chciał dawać rywalom cienia, ale my byliśmy tak daleko z tyłu, że nie stanowiliśmy żadnego zagrożenia. Niektórym wręcz zależało na tym, żeby mieć nas za sobą, bo mieli pewność, że nie dają cienia żadnemu z realnych rywali. W naszym przypadku jazda za kimś była szczególnie ważna, gdyż prędkości na prostych osiągane przez nas nie były duże.

Dziennikarze wyliczyli, że w trakcie GP Włoch kierowcy mogli zyskiwać nawet pół sekundy na okrążeniu będąc w cieniu aerodynamicznym.

 

Robert Kubica w Racing Point? Przedstawiciel gościł w siedzibie Orlenu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News