Robert Kubica nie wierzy w przebitą oponę. Williams mógł oszukać Polaka?

Robert Kubica nie wierzy w przebitą oponę. Williams mógł oszukać Polaka?

kubica opona

Podaj dalej

Robert Kubica ma za sobą bardzo udany występ w Grand Prix Meksyku. Polak choć był spisywany na jeden z najgorszych występów w sezonie, to jednak pokazał pazur i prezentował się znacznie lepiej od swojego zespołowego kolegi. Wyścigu jednak nie zakończył przed nim.

Wszystko przez dość kontrowersyjną i niezrozumiałą decyzję dla Kubicy przez jego zespół. Kierowca Williamsa otrzymał komunikat, żeby zjechać do alei serwisowej na wymianę przebitej opony. – Jesteście tego pewni?! Wszystko wydaje się być dobrze z oponami – odpowiedział mocno zaskoczony.

Kiedy zakończył się wyścig Kubica w rozmowie z dziennikarzami dawał jasno do zrozumienia, że zjazd na wymianę opon nie był konieczny. – Widocznie powietrze schodziło wolno – mówił z ironią. Polak nawet nie wie, w którym momencie mogłoby dojść do uszkodzenia opony.  – Z reguły na tarki na torze się najeżdża. Na nich się nie łapie „kapci” – dodał w rozmowie z dziennikarzem Eleven.

W internecie pojawił się już szereg komentarzy sugerujących to, że była to zwykła złośliwość ze strony ekipy z Grove. Miał być to ”rewanż” za krytyczne oponie z ust Kubicy, który po sezonie żegna się z zespołem. Z drugiej strony ciężko jednak wierzyć w to, żeby zespołowi zależało na tym, aby jego kierowca po dobrym wyścigu celowo miał znaleźć się na ostatnim miejscu.

F1, GP Meksyku: Hamilton wygrywa 83 raz w karierze. Kubica pięknie objechał Russela, ale skończył jak zawsze

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News