Robert Kubica: Na miejscu Russella też szukałbym drogi ucieczki

Robert Kubica: Na miejscu Russella też szukałbym drogi ucieczki

kubica kask

Podaj dalej

Robert Kubica w bardzo pozytywnych słowach odniósł się do umiejętności, jakie prezentuje jego kolega z zespołu. Zdaniem Polaka przed Georgem Russellem długa i piękna kariera w Formule 1.

21-latek w tym sezonie może rywalizować wyłącznie z Kubicą. Wszystkie pozostałe bolidy są poza zasięgiem Williamsa. Robert w ostatnim Grand Prix toczył zacięty bój z Brytyjczykiem na pierwszych okrążeniach. Doszło nawet do tego, że Russell znalazł się poza torem.

Robert Kubica: Takie zdarzenia to naturalny element wyścigów. Na jego miejscu zrobiłbym to samo. Nie chciałbym podejmować niepotrzebnego ryzyka i doprowadzić do kontaktu z zespołowym kolegą, też szukałbym drogi ucieczki poza tor. Takie jest ściganie.

Kubica zamierza przyglądać się bardzo uważnie karierze Russella. To jak ona się potoczy zależy jednak wyłącznie od tego, dla jakich zespołów będzie się ścigał w kolejnych latach.

Robert Kubica: Zobaczymy, co Russell będzie w stanie pokazać, gdy dostanie bardziej konkurencyjny samochód. Do tej pory pokazał świetne tempo i wielki talent. Ma dużą wiedzę techniczną jak na swój wiek. Trzyma mocne karty w swoich dłoniach. Brakuje mu jednak tej najważniejszej, samochodu. To nowy trend wśród młodych kierowców. Sposób w jaki dojrzewają do F1 jest inny niż przed dekadą. Mogą dzięki temu poznać wiele rzeczy dużo wcześniej. George współpracował z Mercedesem, czyli najlepszym zespołem, co jest dodatkowym atutem.

W ten weekend kierowcy Formuły 1 będą ścigali się w Grand Prix Austrii.
 

Robert Kubica: Jesteśmy dobrze przygotowani na Grand Prix Austrii

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News