Robert Kubica: Mechanicy mają swój własny wyścig

Robert Kubica: Mechanicy mają swój własny wyścig

kubica mechanicy

Podaj dalej

Robert Kubica, jak i zespół Williams, nie mają w tym sezonie zbyt wielu powodów do zadowolenia. Jednym z nich jest jednak to, że mechanicy notują najlepsze czasy pit-stopów. Są wręcz bezkonkurencyjni dla innych.

Ostatnie cztery wyścigi to cztery najlepsze czas wymiany kół w samochodzie Kubicy podczas wyścigu F1. Zwłaszcza wynik 1,97 robi ogromne wrażenie. Polak swego czasu podkreślał, że jest to rezultat dobrej współpracy, gdyż bez dobrego podjazdu kierowcy mechanicy nie byliby w stanie robić takich wyników.

Robert Kubica: Mechanicy wykonują dobrą robotę. Zawsze byli w tym dobrzy. To nie jest tak, że oni mają łatwą sytuację, bo mamy przecież swoje problemy. Oni mają swój własny wyścig z innymi mechanikami. Zakładam, że gdybym był członkiem ekipy obsługującej pit-stopy, to też chciałbym robić to jak najszybciej, tak aby czuć satysfakcję. Na pewno jest to coś pozytywnego, a tego potrzebujemy. Zwłaszcza, jeśli kończymy rywalizację trzy minuty za czołówką.

W najbliższy weekend Williams będzie miał okazuję zaatakować rekord świata. Brakuje tylko 0,05 sekund do wyrównania rekordu Felipe Massy. Brazylijczyk osiągnął ten wynik w 2016 roku podczas GP Azerbejdżanu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News