Robert Kubica ma problem. Magnussen także nie chce oddawać mu bolidu

Robert Kubica ma problem. Magnussen także nie chce oddawać mu bolidu

Magnussen

Podaj dalej

Nie tylko Romain Grosjean nie chce oddawać żadnego treningu Robertowi Kubicy, ale również drugi kierowca Haasa. Kevin Magnussen powiedział wprost, że w jego ocenie takie rozwiązanie nie ma żadnego sensu, bo kierowca wyścigowy powinien skorzystać z każdej sesji treningowej, aby odpowiednio się przygotować.

Słowa Grosjeana i Magnussena mówią jedno –  Gunther Steiner będzie musiał podjąć niezwykle trudną decyzję, jeżeli chce zakontraktować Roberta Kubicę i zyskać mocnego sponsora w postaci PKN Orlen. To pokazuje jak trudne negocjacje musi prowadzić amerykański zespół z PKN Orlen, w kwestii tego, na jakich warunkach może potencjalnie zostać zawarta umowa.

Kevin Magnussen: Nie podoba mi się takie rozwiązanie. Gdy ktoś musi siedzieć w garażu, bo inny kierowca wskakuje do kokpitu w treningu, to traci cenny czas. Chociażby na ustawienie samochodu czy sprawdzenie opon.

Oddawanie treningów nigdy nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy dla kierowców. Każde okrążenie przed każdym Grand Prix jest może okazać się na wagę wyższej pozycji, w kontekście ustawień bolidu.

Hamilton skrytykował zachowanie Verstappena sugerując narażenie życia Bottasa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News