Robert Kubica - legendarny onboard z Q3 na torze Suzuka

Robert Kubica - legendarny onboard z Q3 na torze Suzuka

kubica renault

Podaj dalej

W internecie nic nie ginie! Właśnie odnalazł się onboard Roberta Kubicy z kwalifikacji na torze Suzuka w 2010 roku. Było to najlepsze okrążenie w karierze polskiego kierowcy – co sam przyznał w jednym z wywiadów.

”Też chciałbym zobaczyć onboard z tego okrążenia! Nigdy go nie widziałem! To było ekstremalne okrążenie, przeżywałem wiele emocji i uczuć! Mieliśmy trochę problemów z podłogą, więc na tym się skupialiśmy, przez co mieliśmy mniej przyczepności, co powodowało, że to kółko było jeszcze bardziej ekstremalne. W pewnym momencie udzielania wywiadów musiałem odejść, ponieważ ledwo co mogłem mówić, byłem w takim szoku po okrążeniu. Samochód prowadził się dość łatwo i pozwalał mi jechać na maksimum (z nogą w podłodze) i dawał mi wiele kontroli. Mi też obiecano, że dostaniemy ten onboard!” – powiedział Kubica w trakcie pytań na Reddicie.

Alan Permane również przyznał, że było to okrążenie, jakiego nigdy nie widział. Zdradził także, że Kubica wrócił po nim blady jak ściana, całkowicie przerażony.

Claire Williams o Robercie Kubicy: O nic więcej nie możemy prosić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News