Robert Kubica już ma konkurenta w Haasie na 2021 rok. Odpłaci się jak Leclerc?

Robert Kubica już ma konkurenta w Haasie na 2021 rok. Odpłaci się jak Leclerc?

kubica

Podaj dalej

Choć sezon 2019 wciąż trwa, a przed nami jeszcze cały 2020 rok, to jednak nie brakuje już pierwszych przymiarek do fotelów wyścigowych na 2021 rok. Nie jest wielką tajemnicą, że PKN Orlen w trakcie negocjacji z zespołem Haas stara się zapewnić Robertowi Kubicy miejsce kierowcy wyścigowego w 2021 roku.

Wraz z końcem sezonu 2020 wygasają kontrakty Kevina Magnussena i Romaina Grosjean. To daje ogromne pole manewru amerykańskiego teamowi. Na tę chwilę jedną z najbardziej realnych opcji na 2021 rok jest angaż Roberta Kubicy z mocnym zapleczem finansowym w postaci PKN Orlen. W grę jednak zaczyna wchodzić również utalentowany kierowca z Rosji – Robert Szwarcman.

Robert Kubica: Na pół godziny przed ogłoszeniem informacji zmieniono decyzję

20-latek jest w gronie młodych talentów Ferrari, a Amerykanie nie ukrywają, że chętnie skorzystaliby z takich perełek, jeżeli tylko stanęłyby one na wysokości zadania. – Nie mamy problemu, by zaufać młodemu kierowcy. Zobaczcie Leclerca, odpłacił się w takiej sytuacji Sauberowi dobrymi występami – mówi szef Haasa, Steiner.

Szef zespołu jednak bardzo spokojnie podchodzi o tego typu decyzji. Ba, sugeruje nawet, że bardziej woli zatrudnić np. Kubicę, niż młodego kierowcę z Rosji. –  Szwarcman jest dobry, ale teraz potrzebujemy bardziej doświadczonych kierowców. Niewykluczone jednak, że to się z czasem zmieni – dodał.

Robert Kubica – wiadomo już kiedy zostanie podana oficjalna informacja co do przyszłości Polaka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News