Robert Kubica: Jeżeli opuściłbym tory, to postawiłbym na rajdy WRC

Robert Kubica: Jeżeli opuściłbym tory, to postawiłbym na rajdy WRC

Podaj dalej

Robert Kubica zaraz po tym, jak na konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru ogłosił zakończenie współpracy po sezonie z zespołem Williams, udzielił ciekawego wywiadu dla hiszpańskiego dziennika ”AS”. Poruszył w nim kilka istotnych kwestii m.in. co do swojej przyszłości i ”formy”.

Polak został zapytany m.in. o to, czy chciałby podobnie jak Fernando Alonso rywalizować w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Jak można wywnioskować z jego wypowiedzi na takie wyzwania może przyjdzie czas, ale w odległej przyszłości.

Robert Kubica: Gdybym miał opuścić tory, to postawiłbym na rajdy WRC, ale nie na Dakar. Ciągle powtarzam, że jestem za młody, choć jestem już stary, by rywalizować w Dakarze. Mam tam przyjaciół. Alonso, Przygoński czy Prokop. Znamy się od lat. Prokop był ostatnio ze mną w Polsce na imprezie organizowanej przez Orlen, pokazał swoją rajdówkę na Dakar i powiedział, że mam poczekać kilka lat, a zmienię zdanie.

Wciąż aktualny kierowca Williamsa odpowiedział również na pytanie, co do swojej sprawności i jaki ma ona wpływ na osiągane przez niego wyniki.

Robert Kubica: Jako kierowca robię, co mogę i nie pamiętam jak było wcześniej. Nie wiem, jak prowadziłbym samochód będąc w 100 proc. sprawnym. Gdy jadę, nie myślę o swoich ograniczeniach. Taki jestem teraz, takie mam ciało i próbuję z niego wydobyć maksimum.

W najbliższy weekend Kubica wystartuje w Grand Prix Singapuru. Będzie to jeden z siedmiu wyścigów w jakich weźmie udział w tym sezonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News