Robert Kubica i jego ostatni taniec z Williamsem: Chciałbym zrobić wszystko jak najlepiej dla chłopaków i zespołu

Robert Kubica i jego ostatni taniec z Williamsem: Chciałbym zrobić wszystko jak najlepiej dla chłopaków i zespołu

70 interakcji
robert-kubica

Podaj dalej

Najbliższy weekend wyścigowy będzie ostatnim w tym sezonie Formuły 1. Oznacza to, że fani Roberta Kubicy będą mogli po raz ostatni zobaczyć Polaka w bolidzie F1 w 2019 roku. Czy po raz ostatni w karierze? Wszystko wskazuje na to, że nie. Bo nawet jeżeli już nigdy nie wystartuje w wyścigu, to wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będzie kierowcą testowym oraz rezerwowym w Racing Point lub Haasie.

Wiadomo już, że kierowcy Williamsa będą testowali w piątek na pierwszym treningu nowe części. W kolejnych dwóch sesjach praca skupi się wyłącznie już na przygotowaniu do kwalifikacji, a zwłaszcza wyścigu. Robert Kubica nie ukrywa, że chce udanie zakończyć współpracę z ekipą z Grove. Rzecz jasna nie ma tutaj na myśli dobrego miejsca w Grand Prix Abu Zabi, a bardziej przyzwoitą postawę na torze.

Robert Kubica: Abu Zabi to dość trudny tor, ale będziemy starali się zoptymalizować bolid najlepiej jak możemy na ostatni wyścig sezonu. To będzie moje ostatnie Grand Prix z Williamsem więc chciałbym zrobić wszystko jak najlepiej dla chłopaków i zespołu.

Wiadomo również, że Claire Williams weźmie udział w konferencji prasowej dla szefów zespołu. Niektóre media sugerują, że zsefowa zespołu zdradzi już nazwisko kierowcy, który będzie partnerem Georga Russella w sezonie 2020.

Vettel: Hulkenberg odszedł i to pokazuje, że niektóre rzeczy są w Formule 1 złe. Coś tu nie gra

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News