Robert Kubica celem zespołu Haas? Właściciel odwiedził fabrykę Williamsa wypytać o Polaka

Robert Kubica celem zespołu Haas? Właściciel odwiedził fabrykę Williamsa wypytać o Polaka

Gene Haas

Podaj dalej

Zaskakujące informacje przekazało TVP Sport które donosi, iż Gene Haas odwiedził fabrykę Williamsa, aby dowiedzieć się, jakie plany ma zespół Williams wobec Roberta Kubicy na kolejny sezon. Jeżeli informacje można uznać za prawdziwe, wówczas szanse Polaka na pozostanie w Formule 1 rosną.

Nie jest tajemnicą, że Haas najbardziej chciałby zatrudnić w swoim zespole Nico Hulkenberga. Niemiec nie posiada jednak żadnego wsparcia sponsorskiego, co może okazać się dużym kłopotem w związku z problemami zespołu ze współpracą z Rich Energy. Właściciel może szukać zatem kierowcy, który wniesie pieniądze do zespołu.

Robert Kubica – bolid Polaka stanął w ogniu w trakcie kwalifikacji!

Przed kilkoma dniami Gunther Steiner powiedział, że maksymalnie do trzech tygodni będzie chciał ogłosić nazwiska kierowców, którzy pojadą w kolejny sezonie. Jego zdaniem podanie wcześniejszej informacji jest dobre dla każdej ze stron.

W lipcu główny sponsor amerykańskiej stajni, firma Rich Energy, wypowiedziała umowę z powodu słabych wyników w tym sezonie. Mimo to w Grand Prix Belgii wciąż widniały loga firmy na bolidach. Ostateczna decyzja Rich Energy ma zostać podana we wrześniu. Jeśli firma zdecyduje się zrezygnować ze wspierania Haasa, wówczas zespół znajdzie się w nieciekawej sytuacji i opcja zatrudnienia Kubicy może okazać się najbardziej rozsądna.

Robert Kubica wolny? ”AS” wbija bardzo grubą szpilkę zespołowi Williams

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News