Rewolucja w Ford Polska - nowe modele i nowy prezes

Rewolucja w Ford Polska - nowe modele i nowy prezes

ford logo

Podaj dalej

W Ford Polska zaszły duże zmiany. Nie tylko w ofercie modeli ale również personalne. Fanów amerykańskiej motoryzacji i Steve’a McQueena ucieszy wiadomość o rynkowej premierze modelu Mustanga Bullitt. Z funkcją prezesa polskiego oddziału żegna się Adam Kołodziejczyk, który postanowił przejść na emeryturę. Jego następcą został Bogusław Głód.

Najpierw o nowościach w obrębie portfolio modeli. Jak wspomniałem we wstępie na polskim rynku Ford zdecydował się zaoferować Mustanga w specjalnej wersji Bullitt. Auto napędza pięciolitrowy silnik V8 o mocy 460 KM. Klienci mogą też składać zamówienia na nowego Forda Ka+, którego linia została wzbogacona o inspirowaną crossoverami wersję Active z podniesionym prześwitem, wzmocnionym optycznie nadwoziem i zaawansowanymi systemami wsparcia kierowcy. Z kolei przedsiębiorców z pewnością zainteresują premiery Forda w segmencie samochodów użytkowych. Na polskim rynku debiutują nowe modele Custom, Courier i Connect.

W ofercie pojawią się także modele elektryczne. Pierwszym z zaplanowanej szerokiej gamy tego typu modeli będzie w pełni elektryczny SUV inspirowanym Mustangiem, a pojawi się w 2020 roku i zapewni zasięg do 482 km na jednym ładowaniu.

Zmiany personalne na szczycie

Ofensywę produktową uzupełniają zmiany personalne w Ford Polska. Adam Kołodziejczyk, dotychczasowy prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska po blisko 18 latach pracy i sprzedaniu niemal pół miliona samochodów marki Ford zdecydował o przejściu na emeryturę. Polskim oddziałem marki spod znaku błękitnego owalu przewodził od 2001 roku. Kołodziejczyk był też założycielem i prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który aktualnie jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą obecnie 40 firm.

Adam Kołodziejczyk: Przez wszystkie lata mojej zawodowej kariery miałem możliwość realizowania swojej pasji, bo tym byla moja praca w sektorze motoryzacji. Jednak nie udałoby się mnie tyle osiągnąć gdyby nie ludzie z którymi przyszło mi pracować przez te wszystkie lata. Pozostawiam Forda w Polsce w rękach wspaniałych, doświadczonych i profesjonalnych ludzi, ludzi skazanych na sukces.

Nowym prezesem Ford Polska został Bogusław Głód, dotychczasowy dyrektor zarządzający marki Ford w Szwecji. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych na polskim rynku.

Bogusław Głód: To wielki zaszczyt kierować oddziałem koncernu, który już w tym roku według wskaźników sprzedaży zostanie szóstym najważniejszym rynkiem Forda w Europie. Jestem przekonany, że wysokiej klasy zespół pracowników, jak również paleta nowych i odnowionych samochodów osobowych oraz dostawczych, a także rozwinięta sieć autoryzowanych dilerów naszej marki pomogą we wzmocnieniu pozycji Forda w Polsce.

Głód z branżą motoryzacyjną związany jest od 1990 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach. Karierę w Ford Polska rozpoczął również w 2001 roku. W 2013 roku pełnił ważną rolę w opracowaniu strategii rozwoju sieci dilerskiej Forda w Europie. W 2014 roku został mianowany na dyrektora zarządzającego Ford Motor Company AB w Szwecji, dzięki czemu został pierwszym Polakiem zajmującym tego typu stanowisko w strukturach organizacyjnych Ford of Europe poza granicami naszego kraju.

Dariusz Lech, dotychczasowy dyrektor serwisu i części zamiennych Ford Polska, został dyrektorem sprzedaży Ford Polska. Jego miejsce zajmie z kolei Rafał Krajewski, który do niedawna pełnił funkcję Aftersales Retail Channel Manager’a marki Ford w regionie obejmującym Bliski Wschód oraz Afrykę (MEA).

Ford podzieli losy Opla, zapowiada duże cięcia w Europie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News