Rewanż Urbaniaka

Rewanż Urbaniaka

Podaj dalej

Karol Urbaniak przerywa dzisiejszą dominację Alberta Legutki i w najważniejszym momencie znajduje dodatkowe ułamki sekund, sięgając po swoje drugie pole position w tym sezonie KIA Lotos Race.

klr_5_2016_qual_2_034

Urzędujący mistrz Polski był szybki już we wczorajszych treningach, jednak to Albert Legutko popisał się najlepszymi wynikami zarówno w pierwszej, jak i drugiej części kwalifikacji. Urbaniak po raz ostatni ruszał do wyścigu z pierwszego pola podczas pierwszej rundy sezonu na węgierskim Hungaroringu.

Drugi Albert Legutko stracił do lidera klasyfikacji generalnej 0,262 sekundy, jednocześnie pokonując Bartosza Paziewskiego o 0,043 sekundy.

W drugiej linii ustawi się również Damian Litwinowicz, który do najszybszego Urbaniaka stracił 0,486 sekundy. Trzecia linia należy do Jana Antoszewskiego i Pawła Wysmyka, którzy ukończyli dzisiejszą rywalizację z różnicą 0,021 sekundy.

Kamil Serafin odnotował siódmy czas, jednak jego strata wyniosła już bardzo duże 1,4 sekundy. Czołową dziesiątkę uzupełnili Tomasz Magdziarz, Max Gunther i Max Zschuppe.

Start pierwszego wyścigu KIA Lotos Race na Autodrom Most jutro o godzinie 9:00.

Albert Legutko (P2):

Jan Antoszewski (P5):

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News