Renault Zoe testuje stacje ładowania przy dworcach PKP

Renault Zoe testuje stacje ładowania przy dworcach PKP

pkp_renault zoe

Podaj dalej

Renault Polska użycza Grupie PKP w pełni elektrycznego Renault ZOE do testowania ładowarek samochodów elektrycznych instalowanych przy dworcach kolejowych.

Testy stacji ładowania przy dworcu Wrocław Główny odbyły się we współpracy z autoryzowanym koncesjonerem Renault firmą Nawrot Sp. z o.o. Stacja pozwala na ładowanie jednocześnie dwóch aut prądem przemiennym o mocy 22 kW. Dzięki temu do pełnego naładowania akumulatora Nowego Renault ZOE o pojemności 52kWh potrzeba poniżej 3 godzin.

Dzięki współpracy z PKP realizujemy jeden z kluczowych celów Renault, jakim jest promowanie elektromobilności. Coraz lepsza dostępność infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych może zachęcić kolejne osoby do wyboru takich aut. Samochody elektryczne nie emitują spalin i hałasu, dzięki czemu ten środek transportu jest bardziej przyjazny dla środowiska i może pozytywnie wpłynąć na jakość życia mieszkańców miast – mówi Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault Terytorium East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów w Renault.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News