Renault Trucks wprowadzi pojazdy elektryczne

Renault Trucks wprowadzi pojazdy elektryczne

Renault Trucks wprowadzi pojazdy elektryczne

Podaj dalej

Renault Turcks wprowadzi do sprzedaży gamę pojazdów z napędem elektrycznym do 2019 roku. 10-letnie doświadczenie firmy w tej dziedzinie powinno tutaj mocno zaprocentować.

Nowe samochody Renault mają być w pełni elektryczne i przeznaczone do pracy w obszarach miejskich i podmiejskich. Produkowane będą w fabryce Renault Trucks Blainville-sur-Orne. Trudno o bardziej trafny kierunek rozwoju firmy. Pojazdy o zerowej emisji spalin będą mogły wjeżdżać w powstające strefy ekologiczne miast, co da im zdecydowaną przewagę w porównaniu z tradycyjnymi napędami. Jeśli dodamy do tego aspekt ekologiczny i zdecydowanie mniejszy poziom hałasu, to mamy świetny rezultat.

Firma jest bardzo dobrze przygotowana do wdrożenia nowych pojazdów. Już od 2009 roku inwestuje w elektromobilność. Dotychczas Renault zajmował się przede wszystkim testami z firmami partnerskimi należącymi do ich klientów. Testy były prowadzone na pojazdach elektrycznych w segmencie 12-16 ton w kilku różnych firmach. Na pewno tyle lat doświadczeń przyniosło firmie mnóstwo informacji związanych z eksploatacją tych pojazdów, baterii i odpowiedniego przygotowania infrastruktury do ich pracy.

Renault Trucks już od 2010 roku ma w ofercie pojazd elektryczny Maxity 4,5 t. To kolejne źródło bezcennych informacji. Wprowadzenie do sprzedaży pojazdu elektrycznego Maxity pozwoliło nam przygotować sieć dystrybucyjną do sprzedaży, obsługi i naprawy pojazdów elektrycznych. Dziś w przeciwieństwie do 2010 roku, nasze pojazdy elektryczne mają perspektywę konkurencyjnej ekonomiczności. To słowa Françoisa Savoye, dyrektor ds. Strategii efektywności energetycznej Renault Trucks.

Renault Trucks od 2001 roku należy do grupy Volvo. Firma jest drugim pod względem ważności ogniwem w tej grupie, której rozwój polega na ekspansji 3 niezależnych marek o zasięgu światowym: Renault, Volvo i Mack. Co się z tym wiąże, może korzystać ze wszystkich badań przeprowadzanych w ramach tej grupy i zaoszczędzić dzięki temu mnóstwo pieniędzy. Przypominamy, że Volvo zajmuje się produkcją hybrydowych oraz elektrycznych autobusów już od dobrych kilku lat.

Tagi: Renault Trucks, elektromobilność, pojazdy elektryczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News