Renault otwiera w centrum Berlina concept store samochodów elektrycznych

Renault otwiera w centrum Berlina concept store samochodów elektrycznych

Renault otwiera w centrum Berlina concept store samochodów elektrycznych

Podaj dalej

Renault otwiera w Berlinie concept store „Renault Electric Vehicle Experience Center” z samochodami elektrycznymi. W lutym pierwszy taki salon powstał w Sztokholmie. W ten sposób Renault chce promować zalety elektrycznej mobilności wśród jak najszerszej rzeszy potencjalnych użytkowników.

Concept store usytuowany jest w centrum niemieckiej stolicy, w pobliżu placu Gendarmenmarkt. Do jego otwarcia przyczynił się również lokalny dystrybutor Renault Autohaus König. Goście podczas wizyty w salonie, a także za pośrednictwem urządzeń cyfrowych będą mogli uzyskać informacje na temat oferowanej gamy modeli elektrycznych, infrastruktury i możliwych sposobów ładowania, lokalnych przepisów, form pomocy, warunków zakupu oraz usług związanych z samochodami elektrycznymi. Będzie można przejechać się dostępnymi w concept store samochodami i zamówić wybrany model.

Berliński concept store funkcjonuje na takich samych zasadach, co salon w Sztokholmie. Szwedzki concept store odniósł błyskawiczny sukces ― w ciągu trzech pierwszych miesięcy odwiedziło go 14 tys. osób. To potwierdza słuszność innowacyjnego sposobu sprzedaży, którego zasadą jest atrakcyjna forma przekazu informacji i lokalizacja w miejskich strefach (centra miast, centra handlowe, itd.), gdzie można wyeksponować atuty samochodów elektrycznych. To jednocześnie sposób na sprostanie wyzwaniom indywidualnego transportu miejskiego. Renault analizuje obecnie możliwości otwarcia kolejnych concept storów „Electric Vehicle Experience Center” w innych miastach Europy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News