Renault-Nissan z Microsoftem

Renault-Nissan z Microsoftem

Podaj dalej

Alians Renault-Nissan podpisał umowę z Microsoftem. Współpraca ma przynieść nowe technologie, które będzie można wykorzystać w samochodach spółki. Chodzi między innymi o zaawansowaną nawigację czy zdalne prowadzenie auta.

Nowe usługi będą bazować na Microsoft Azure, czyli na globalnej platformie obliczeniowej w chmurze. Mają one ułatwić dostęp do portali społecznościowych, internetu i pracy na pokładzie samochodu, a także diagnostykę oraz techniczną obsługę pojazdu.

renault-nissan-microsoft-inline_resize

W przyszłości kierowcy będą mogli dokonać personalizacji ustawień z możliwością ich przenoszenia z jednego samochodu do drugiego. Kolejne przydatne funkcje to podawanie przewidywanego czasu przyjazdu, zdalne przekazywanie auta innej osobie bez konieczności wręczania kluczyków czy elektroniczna ochrona przed kradzieżą.

– Chociaż oferta „connected car” jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, to już teraz jesteśmy przekonani, że ma ona wielki potencjał i doprowadzi do znacznych zmian w branży. Wybraliśmy Renault-Nissan ze względu na globalny zasięg ich samochodów oraz szeroką gamę modelową – powiedział Jean-Philippe Courtois z Microsoftu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News