Renault Master Z.E. wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce

Renault Master Z.E. wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce

Renault Master Z.E. wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce

Podaj dalej

Renault poinformowało, że na początku 2019 r. w Polsce rozpocznie się sprzedaż całkowicie elektrycznego modelu dostawczego Master Z.E.

Pojazd jest przeznaczony do realizacji dostaw towarów w centrach miast i dysponuje realnym zasięgiem do 120 kilometrów na jednym ładowaniu. Master Z.E. został wyposażony w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 33 kWh, a uzupełnianie energii w bateriach za sprawą ładowarki o mocy 7,4 kW zajmuje 6 godzin.

Model dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 76 KM, który pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 100 km/h (uaktywnienie trybu Eco Mode obniża prędkość maksymalną do 80 km/h, jednak umożliwia przejechanie dłuższego dystansu na jednym ładowaniu). Za magazynowanie energii odpowiadają baterie litowo-jonowe o pojemności 33 kWh, dostarczone przez LG Chem.

Master Z.E. jest dostępny na wybranych rynkach w sześciu wersjach o nadwoziu furgon o łącznej przestrzeni ładunkowej od 8 do 13 m2 oraz jako platforma do zabudowy.

Jak informuje Renault, dwa egzemplarze modelu trafiły niedawno do holenderskiej firmy PostNL. Przedsiębiorstwo pocztowe zamierza świadczyć usługi kurierskie w 25 centrach miast w sposób wolny od CO2. W 2018 r. PostNL ma korzystać łącznie z 17 samochodów Renault Master Z.E.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News