Renault Easy City ,EZ-GO i konferencja mobility city

Renault Easy City ,EZ-GO i konferencja mobility city

Podaj dalej

05.06.2019 w Warszawie miała miejsce prezentacja prototypu elektrycznego, współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO oraz konferencja mobility city.

Spotkanie zorganizowane przez firmę Renault przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych obejmowało także rozwiązanie konkursu „Renault Easy City. Design the Future” . Zwycięzcami zostali Jakub Jedynak i Radosław Domżoł, którzy zaprojektowali sieć centrów przesiadkowych wykorzystujących pojazd Renault EZ-GO do transportu ostatniej mili.

Konferencję prowadził Maciej Mazur dyrektor zarządzający PSPA.
Andrzej Gemra z Renault przedstawił plany i dokonania koncernu w odniesieniu do pojazdów autonomicznych. Oprócz EZ-GO w planach jest mniejszy pojazd do transportu osób Symbioz i miejski uniwersalny pojazd dostawczy EZ-PRO.

Martyna Abenrot-Miłuńska reprezentująca PTV-Group podzieliła się bardzo ciekawymi wynikami badań dotyczących łączenia różnych rodzajów miejskiej elektromobilności tak, aby powstał ekosystem, zamiast konkurujących ze sobą usług.

Marcin Ślęzak dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego opowiedział o polskich działaniach w dziedzinie transportu autonomicznego, omówił też akty prawne i powstające regulacje, które teraz lub w przyszłości obejmą tę sferę.

Przemysław Szywacz z KPMG przedstawił wyniki badań stopnia gotowości poszczególnych krajów do wdrożenia
autonomicznych pojazdów. Polska nie została ujęta w rankingu, który wygrały Holandia i Singapur. Prelegent wytłumaczył też jak pojazdy autonomiczne zmienią różne gałęzie gospodarki.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wsiąść i odbyć kilkudziesięciometrową jazdę prototypowym egzemplarzem Renault EZ-GO.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News