Rekordowy mandat. CBA zajęło się polską Syrenką. Słowacka Policja ma nas na celowniku.

Rekordowy mandat. CBA zajęło się polską Syrenką. Słowacka Policja ma nas na celowniku.

Rekordowy mandat. CBA zajęło się polską Syrenką. Słowacka Policja ma nas na celowniku.

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Ponad 400 000 zł za mandat z fotoradaru

Ten motonewsowy tydzień zaczęliśmy od informacji na temat dosyć nietypowego mandatu. Były piłkarz Juventusu, a obecnie angielskiej drużyny Southampton został ukarany mandatem w wysokości 96 tys. funtów (czytaj więcej).

Stare diesle nie wjadą do centrum Berlina

Walka z kopcącymi dieslami trwa w najlepsze. Właśnie dlatego od połowy 2019 roku w stolicy Niemiec będzie obowiązywał zakaz wjazdu dla starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi (czytaj więcej).

CBA zajęło się polską Syrenką

CBA kontroluje sprawę polskiej Syrenki. Projekt miał skierować polską motoryzację na właściwe tory, ale najprawdopodobniej okazał się przekrętem. Przypomnijmy, że prace nad autem rozpoczęły się w 2012 roku (czytaj więcej).

Sprawcy wypadku na Słowacji w areszcie

Słowacka prokuratura po zapoznaniu się z materiałem dowodowym postanowiła postawić nowe zarzuty polskim kierowcom Porsche, Ferrari i Mercedesa. Wszyscy trzej na proces będą musieli poczekać w areszcie (czytaj więcej).

Syn zabitego Słowaka nie chce kary więzienia dla polskich kierowców

I kolejna wiadomość związana z tym tragicznym wypadkiem. Syn kierowcy, który zginął w wypadku w Dolnym Kubinie, opowiedział o całym zdarzeniu z perspektywy pasażerów Skody (czytaj więcej).

Infiniti QX60 już wkrótce w polskich salonach

Luksusowy siedmioosobowy SUV Infiniti QX60 trafi do polskich salonów już w najbliższych tygodniach. Dotychczas auto było znane głównie za oceanem (czytaj więcej).

Ford wprowadza dwie odważne wersje ST-Line dla nowej Fiesty

Nowe Fordy Fiesta ST-Line Red Edition oraz Black Edition mają pozwolić klientom jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu. Poza odmienną stylizacją nadwozia obie wersje wyróżnia 140-konny silnik EcoBoost o pojemności 1 litra i sportowe zawieszenie (czytaj więcej).

Słowacka Policja ma nas na celowniku

Konsekwencje wybryków Polaków w Słowacji zaczynają być odczuwalne dla naszych rodaków podróżujących po tamtejszych drogach. Na pierwsze efekty akcji łapania kierowców na polskich rejestracjach nie trzeba było długo czekać (czytaj więcej).

Karta pojazdu do likwidacji

Za sprawą nowych przepisów w prawie o ruchu drogowym, kierowcy od 1 października nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Ministerstwo Cyfryzacji chce iść dalej tą drogą i rozpoczęło prace nad zmianami dotyczącymi karty pojazdu (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News