Rekordowe pole position

Rekordowe pole position

Podaj dalej

Porsche zgarnęło trzy pierwsze miejsce podczas kwalifikacji przed Le Mans 24h. Kuba Giermaziak był tymczasem jedenasty w klasie GTE Am.

fot. Porsche
fot. Porsche

 

Najszybszym zawodnikiem niemieckiego producenta okazał się Neel Jani, który już podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej wykręcił 3:16,887 pobijając przy tym rekord obecnej konfiguracji toru. Czołową trójkę uzupełniły pozostałe dwa 919 Hybrid. Pozycje od 4-6 przypadły zawodnikom Audi, którzy tracili już przeszło trzy sekundy do liderów. Kiepsko spisała się Toyota sklasyfikowana na pozycjach 7-8 – mistrzowie świata nie mają w tym roku tempa i byli przeszło 6,5 sekundy z tyłu. Debiutujący w LMP1 Nissan ma spore problemy, choć tym razem ekipa pokonała auta LMP2. Napędzany na przód GT-R traci jednak ponad 20 sekund do swoich fabrycznych rywali i wyścigu będzie walczył przede wszystkim o dojechanie do mety.

W klasie LMP2 najszybsza była ekipa KCMG, natomiast w GTE w obu kategoriach triumfował Aston Martin. Debiutujący w wyścigu Kuba Giermaziak zajął jedenaste miejsce w GTE Am choć ekipa JMW nie jeździła w ostatniej sesji z powodu usterki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News