Rekord toru Nürburgring pobity - Aventador SVJ szybszy od 911 GT2 RS

Rekord toru Nürburgring pobity - Aventador SVJ szybszy od 911 GT2 RS

Podaj dalej

Nieformalny tytuł wraca do Włoch. To co zakładał producent sportowych samochodów z Sant’ Agata, zrealizował. Lamborghini Aventador SVJ pobiło rekord Porsche 911 GT2 RS na torze Nürburgring w kategorii samochodów produkcyjnych.

Aventador SVJ posiada najlepszy stosunek mocy do masy całkowitej – 1 KM na 2,03 kg. Inżynierowie z Włoch byli w stanie zbić wagę modelu o 50 kg – z 1575 do 1525 kg. Producent super-samochodów zdołał również podnieść moc auta w porównaniu ze standardową odmianą, z 750 do 780 KM.

Podczas próby pobicia rekordu na północnej pętli toru Nürburgring dla samochodów produkcyjnych, super-samochód zwłoch okazał się szybszy od dotychczasowego króla „zielonego piekła” – Porsche 911 GT2 RS o niecałe 2 sekundy. Najszybszy czas jaki uzyskał włoski model to 6:44.97. Za kierownicą zasiadał Marco Mapelli .

Premiera rynkowa Lamborghini Aventador SVJ ma nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Z technicznych nowości wiadomo już, że seria SVJ otrzymała pakiet „Aerodynamica Lamborghini Attiva”, czyli aktywną aerodynamikę. Komputer dostosowuje ustawienia spojlerów do stylu jazdy kierowcy oraz typu drogi, po jakiej aktualnie będzie jechał.

Lamborghini Aventador SVJ – szykuje się nowy rekord w “zielonym piekle”?

Lamborghini Aventador SVJ będzie modelem limitowanym. Już jej poprzednik z edycji SV opuścił linię produkcyjną w Sant’ Agata w liczbie 600 sztuk. SVJ ma być jeszcze bardziej niedostępnym kąskiem. Ile egzemplarzy SVJ wyprodukuje dokładnie włoska marka pozostaje tajemnicą. Także nieznana jest cena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News