Red Bull Racing ośmieszy Ferrari w Grand Prix Monako?

Red Bull Racing ośmieszy Ferrari w Grand Prix Monako?

42 interakcje
red bull racing

Podaj dalej

Red Bull Racing ma być drugą siłą w trakcie kolejnego wyścigu Formuły 1, który odbędzie się w Monako. Tak uważa Pierre Gasly, który liczy na pierwsze podium w tym sezonie – i ma ku temu podstawy.

Na ulicach Księstwa ubiegłoroczne Grand Prix w pełni zdominowała stajnia z Milton Keynes. Jej kierowcy na krętych zakrętach prezentowali się znakomicie zarówno w treningach, kwalifikacjach, jak i samym wyścigu. Na najwyższym stopniu stanął wówczas Daniel Ricciardo. W tym sezonie kierowcy chcą również pokazać pazur.

Pierre Gasly: Ferrari jest bardzo szybkie na prostych, ponieważ mają najlepszy silnik. Mimo to w zakrętach to my jesteśmy bardziej konkurencyjni od nich. Mamy szansę na to, by znaleźć się przed Ferrari. Mercedes? Jeżeli spojrzymy na ich tempo obiektywnie, to wykonali ogromny krok do przodu. Są znacznie szybsi od nas oraz Ferrari.

W ubiegły weekend Red Bull Raceing za sprawą Max Verstappen po raz drugi w tym sezonie stanęło na najniższym stopniu podium. Pierre Gasly jak na razie najwyżej był sklasyfikowany na szóstej pozycji. W klasyfikacji konstruktorów Red Bull traci do Ferrari 34 punkty.

Safety car doprowadził do wypadku w trakcie wyścigu CTCC [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News