Ranking kamer samochodowych – sprawdź polecane modele!

Ranking kamer samochodowych – sprawdź polecane modele!

Projekt bez tytułu-12

Podaj dalej

Jeśli chcesz kupić kamerę samochodową, ale nie wiesz dokładnie, czym się kierować przy jej zakupie, w naszym artykule znajdziesz szereg pomocnych wskazówek. Jak działa kamera samochodowa? Dlaczego warto ją posiadać? I czemu warto poznać ranking kamer samochodowych? Zapraszamy do lektury!

·       Kamera samochodowa – do czego się przydaje rejestrator jazdy?
·       Kamera samochodowa – zastosowania
·       Ranking kamer samochodowych – wybierz swoją kamerę samochodową!

W tekście podpowiadamy, czym się kierować wybierając kamerę samochodową.

Kamera samochodowa – do czego się przydaje rejestrator jazdy?

Dobra kamera samochodowa jest obecnie najpopularniejszym urządzeniem dla wszystkich zmotoryzowanych. Przed dokonaniem zakupu tego urządzenia, dobrze jednak poznać jego funkcje, którymi się wyróżnia i ogólny sposób działania. Wideorejestrator samochodowy to urządzenie pomiarowe, którego zadaniem jest przede wszystkim rejestracja obrazu i pomiar prędkości. Kamera jest instalowana w aucie i możemy nią nagrywać trasę, którą aktualnie się poruszamy. Nagrany film przechowują karty pamięci.

Rejestrator samochodowy nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem, gdy tylko ruszamy w trasę. Wystarczy, że wybierzemy właściwy model urządzenia, a następnie w bardzo szybki i prosty sposób zamontujemy go na przedniej szybie czy w lusterku wstecznym. Następnie włączamy przycisk „nagrywania” i wszystko gotowe! Rejestrator będzie cały czas nagrywać to, co się dzieje przed maską naszego pojazdu. Jak widać, działanie samochodowej kamery jest niezwykle proste.

W trakcie wybierania modelu urządzenia warto pamiętać o dwóch istotnych parametrach – rozdzielczości i typie obiektywu. Jeśli zależy nam, by kamerka samochodowa dobrze działała bez żadnych komplikacji, warto kupić jakościowe urządzenie. Zaleca się wybranie modelu o dużej rozdzielczości – Full HD. Kamera o jakości Full HD spokojnie wystarczy do nagrywania wideo, aczkolwiek najbardziej wymagający kierowcy mogą pokusić się o urządzenie w jakości 4K (jakość nagrań w kamerze samochodowej jest dzięki niej jeszcze lepsza).

Co więcej, szerokokątne obiektywy umożliwiają nagrywanie szerokiego pola widzenia, dlatego zaleca się, aby wybierać urządzenia do nawet 180°. Obraz staje się wtedy pełnowymiarowy i oczywiście czytelny i wyraźny. Przyda się również kamera z trybem nocnym, aby móc swobodnie nagrywać filmy w ograniczonej widoczności w nocy. Sprawdź również, czy urządzenie posiada wbudowany GPS, który pozwala na rejestrowanie pełnego przebiegu trasy. Inną istotną opcją jest tryb parkingowy, który dokumentuje to, co dzieje się z naszym pojazdem, gdy nie ma nas za jego kierownicą.

Pamiętaj też, by ekran kamery był na tyle duży, żeby widać było na nim wyraźnie cały obraz, oraz na tyle niewielki, żeby nie przesłaniał widoku z lusterka wstecznego. Możemy też wybrać kilka trybów widoku – kamera przednia, obie kamery (w różnych wariacjach wielkości i ułożenia) lub sama kamera tylna.

Kamera samochodowa – zastosowania

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach kamera samochodowa przydaje się najbardziej? Przede wszystkim pozwala zarejestrować nietypowe zdarzenia na ulicach i niebezpieczne wypadki czy kolizje drogowe. Nieraz okaże się po prostu niezbędna podczas wielu codziennych sytuacji na drodze. Przykłady takich sytuacji, to m.in.:

  • Nagrywanie w trakcie niebezpiecznych sytuacji – dotyczy to szczególnie wypadków czy jazdy wyczynowej piratów drogowych. Nagrania z tego typu sytuacji mogą być dowodem w sprawie albo przydać się policji w trakcie ustalania sprawcy.
  • Podczas kolizji albo stłuczek – na drogach mają miejsce różne sytuacje, na które zazwyczaj nie mamy wpływu. Dlatego jeśli chcemy być w stanie szybko określić winowajcę zaistniałego zdarzenia, nagrania z kamery samochodowej okażą się niezwykle przydatne. Szybko wyjdzie na jaw, kto był sprawcą!
  • W trakcie nagrywania trasy rekreacyjnej – obecnie dla wielu osób podróżowanie stało się pasją, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by nagrywać trasę swoich podróży.
  • W przypadku kradzieży – kamerka samochodowa nie służy tylko do nagrywania trasy. Niektóre modele mają funkcję nagrywania wewnątrz lub z tyłu auta. Urządzenia te mogą nie tylko skutecznie odstraszać włamywaczy, ale także nagrywać ich złe uczynki.

Ranking kamer samochodowych – wybierz swoją kamerę samochodową!

Biorąc pod uwagę zmiany stawek mandatów za wykroczenia i rosnącą liczbę piratów drogowych, bardzo duża liczba kierowców zwróciła swój wzrok w stronę kamer samochodowych. Jeśli również chcesz się uzbroić w to przydatne urządzenie, ale nie wiesz, od czego zacząć, pomocny może okazać się ranking, który przedstawia najlepsze kamery samochodowe. Zawiera on zestawienie urządzeń, które cieszą się bardzo dużą popularnością i charakteryzują się najlepszym rejestrowaniem obrazu wideo.

W rankingu https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-kamer-samochodowych.bhtml zebrano modele najbardziej popularne, które nie tylko cieszyły się największym powodzeniem i zebrały najwięcej opinii, ale również najlepiej sprzedawały się w sklepie!

W zestawieniu są zarówno budżetowe kamery, jak i urządzenia z wyższej półki. Ranking wideorejestratorów został stworzony także w oparciu o nietypowe rozwiązania producentów starających się umiejętnie połączyć użyteczność wideorejestratorów z kamerą cofania albo detektorem fotoradarów. Ostateczny układ produktów powstał na podstawie największej popularności produktów. Wśród polecanych modeli znajdziesz m.in. Navitel R600 GPS, Xblitz S5 DUO czy Mikavi PQ5 DUAL 5. Każdy bez problemu będzie w stanie znaleźć dla siebie najlepszy wideorejestrator, dopasowany do swoich potrzeb i budżetu!

W naszych redakcyjnych rankingach najlepiej sprawdzają się jednak wideorejestratory MIO. Najnowszy przełomowy produkt tej marki ma duży wyświetlacz, wysokiej jakości sensor optyczny, czy asystenta przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości. Więcej o Mio MiVue 848 przeczytacie TUTAJ. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News