Rallytechnology przed Rajdem Opolskim

Rallytechnology przed Rajdem Opolskim

Podaj dalej

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska wchodzą w decydującą fazę. Już w najbliższy weekend rozegrany zostanie 2. Rajd Opolski, który stanowić będzie przedostatnią rundę tegorocznych mistrzostw. Podczas tej imprezy nie zabraknie oczywiście zespołu Rallytechnology, który wspierać będzie załogi Lechoszest/Drahan, Mąsior/Bobrowski oraz Lizończyk/Cieślar. Wszystkie załogi wystartują Peugeotami 208 R2.

14883639_1157424631009711_6569038985183735738_o
Z dużymi nadziejami do tego rajdu podchodzą Robert Mąsior i Łukasz Bobrowski, którzy w poprzedniej rundzie RSMŚL zajęli czwarte miejsce w klasie Gość 2WD. Zawodnikom Automobilklubu Śląskiego pozwoliło to na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji swojej klasy, jednak nie oznacza to, że mogą teraz liczyć na spokojny rajd. Różnica między nimi a drugą załogą wynosi pięć punktów, co oznacza zaciętą walkę do ostatnich kilometrów.

W klasie Gość 2WD rywalizować będą również Przemysław Lizończyk i Zbigniew Cieślar. Podczas Rajdu Wisły, Lizończyk z Cieślarem zajęli piąte miejsce, co było ich najlepszym wynikiem w tym sezonie. Zajmująca obecnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji swojej klasy załoga, może liczyć na spory awans, gdyż w tym przypadku różnice między przeciwnikami są także niewielkie.

Na najlepszej drodze do mistrzowskiego tytułu są Arkadiusz Lechoszest i Paweł Drahan, którzy liderują w klasie RO R. Załoga Peugeota 208 R2 wygrała w tym sezonie trzy z czterech rozegranych rajdów, co stawia ich na pozycji faworyta do zwycięstwa również podczas Rajdu Opolskiego. Lechoszest i Drahan zgromadzili dotąd na swoim koncie 93 punkty.

– 2. Rajd Opolski stanowić będzie dla naszego zespołu ciekawe wyzwanie. Załogi Rallytechnology fantastycznie radzą sobie w tegorocznych mistrzostwach śląska, co doskonale odzwierciedlają ich wyniki. Cały nasz zespół zrobi co w naszej mocy, aby nasi zawodnicy mogli pokonać ten rajd bezproblemowo oraz bardzo szybko. Trzymajcie za nas kciuki! – powiedział szef zespołu Rallytechnology, Robert Gabryszewski.

Na zawodników 2. Rajdu Opolskiego czeka sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 42 kilometrów. Zawody ruszą w piątek, 28 października, o godzinie 20:00 z Rynku w Opolu. Na sobotę zaplanowano próby OS 1/3/5 Osowiec (7,0 km, 8:31, 11:50 oraz 15:09) i OS 2/4/6 Budkowice (7,0 km, 9:29, 12:48 i 16:07). Meta rajdu rozpocznie się o 17:49, również na opolskim Rynku.

Warto dodać również, że Rallytechnology bierze w ten weekend udział także w innym rajdzie. Będzie to niemiecki ADMV Lausitz Rallye 2016, w którym Subaru Imprezą STI obsługiwaną przez rybnicki zespół pojadą Daniel Chwist i Dariusz Burkat.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News