Rally di Roma Capitale | OS2 | Sobotnie rozpoczęcie Łukjaniuka

Rally di Roma Capitale | OS2 | Sobotnie rozpoczęcie Łukjaniuka

Podaj dalej

Drugi odcinek specjalny rajdu Rally di Roma Capitale , a jednocześnie pierwszy sobotni należał do Aleksieja Łukjaniuka i Aleksieja Arnautova. Zawodnicy rywalizowali na blisko 14-kilometrowym odcinku „Colle San Magn”.


Rosjanie byli szybsi o 1,1 sekundy od Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana. Trzeci rezultat uzyskał duet Bouffier/Panseri (+3,7).
Wypowiedzi zawodników po odcinku:
Łukjaniuk: Rozpocząłem ostrożnie. Przyczepność często zmienia się. Odcinek jest naprawdę trudny, ale nie było problemów.
Kajetanowicz: To trudny oes, ponieważ ma głębokie cięcia. Przyczepność jest dobra, ale na brudzie jest piekielnie ślisko.
Bouffier: – Jest trochę brudno. Griazin mocno tnie zakręty. U nas było w porządku. My potrzebujemy wyregulować ustawienia.
Tuz za ,,złota” trójką są Lopez i Rozada (+3,9), Grzyb i Wróbel (+5,6) oraz Tempestinieg i Itu (+6,0).
Czołową dziesiątkę skompletowały załogi Griazin/Fedorov (+6,8), Magalhaes/Magalhaes (+10,7), Cerny/Cernohorsky (+11,3) i Habaj/Dymurski (+11,4). Z trasy odcinka wypadł Jose Antonio Suarez. Do mety nie dotarł także Aleks Zawada.

Podsumowując po dwóch odcinkach specjalnych których długość wyniosła ok 16 kilometrów Łukjaniuk ma 1,7 sekundy przewagi nad Kajetanowiczem. Na trzeciej pozycji jest Bouffier (+4,6), czwarty Grzyb (+5,0), piąty Lopez (+5,1), szósty Griazin (+5,5). Kolejny z Polaków – Łukasz Habaj (+14,4) zajmuje aktualnie dziesiąta pozycję.

Tagi:  Rally di Roma Capitale, ERC

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News