Rajdowy weekend w Mikołajkach

Rajdowy weekend w Mikołajkach

Podaj dalej

Tałty, Baranowo, Sady oraz Tor Mikołajki to odcinki jubileuszowego 40. Rajdu Kormoran. Nazwy oesów kojarzone od lat z Rajdem Polski są także pod koniec wakacji areną zmagań cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar.


6

Czwartą rundą cyklu jest Rajd Kormoran który na czterdzieste urodziny być może pochwali się czterdziestoma zgłoszeniami, co było dużą gratką dla kibiców i rywalizujących. Olsztyński Klub Rajdowy zapewnia, że w Mikołajkach, które kolejny raz są bazą dla Kormorana, urodzinowe „szaleństwo” będzie dosyć wyważone, chociaż koncert D’Dorsh może „ponieść” nie tylko kibiców…aspekt rywalizacji sportowej ma być nadrzędny.

Do Mikołajek wybierają się liderzy oraz debiutanci Szuter Cup. Zarówno jedni i drudzy pragną podczas jubileuszowego rajdu z tradycjami wypaść jak najlepiej. Po 3 rundach nie ma wyraźnej przewagi w poszczególnych klasach. Lista zgłoszeń z pewnością zawierać będzie fiesty R5 w których ścigać się będzie prowadzący w generalce Radosław Raczkowski pilotowany przez Irka Pleskota. Nie odpuści w kolejnej er piątce Zbyszek Staniszewski, któremu dyktować będzie znowu Sebastian Rozwadowski. Dawno nie oglądany na odcinkach Krzysztof Oleksowicz także przegoni swoją fiestę pod tempo podawane przez Sebastiana Sadowskiego.

3

Na trasach w okolicy Mikołajek zobaczyć będzie można także szybkie Subaru prowadzone przez Krzysztofa Predko czy tylkonapędowe BMW 635CSi którym pojadą Kamil Skóra z Marcinem Majewskim. Nie zabraknie także typowej ośki i załogi Skuracz/Milewska oraz Pajki Kucharewicz i Bartka Dzienisa w VW Polo. Pierwsze zgłoszenie które dotarło do Biura 40. Rajdu Kormoran wysłała załoga Nazaruk / Gnatowska rywalizująca w klasie K1 Seatem Ibizą.

1

Memoriał im. Mariana Bublewicza czyli 40. Rajd Kormoran już w najbliższy weekend 27-28 sierpnia. Biuro rajdu będzie znajdowało się w Gościńcu Amelia, a Park Serwisowy i Badanie Kontrolne nieopodal, bo przy rajdowym torze. Komitet Honorowy tegorocznych zawodów stanowią: Beata Bublewicz – Prezes Fundacji im. Mariana Bublewicza, Gustaw Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Piotr Jakubowski – Burmistrz Miasta Mikołajki. Mapy odcinków oraz wszelkie informacje na stronie rajdkormoran.pl

Mapa Rajdu:

fot. Maciej Niechwiadowicz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News