Rajdowe emocje w Rzymie

Rajdowe emocje w Rzymie

Podaj dalej

W piątkowe popołudnie w Rzymie rozpoczął się rajd Rally di Roma Capitale ,który stanowi siódmą rundę tegorocznych mistrzostw Europy. Rajd z odcinkami specjalnym w okolicach Rzymu dostarcza każdego roku wyjątkowych wrażeń dla fanów motorsportu. Na listach startowych nie brakuje oczywiście polskich nazwisk.

Rally di Roma Capitale otworzyła załoga Lotos Rally Team – Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Z numerem drugim na trasę rajdu wyjechał Bruno Magalhães, a z trójką Aleksiej Łukjaniuk.

W dniu wczorajszym po ceremonii rozpoczęcia zawodnicy rywalizowali na blisko 2 kilometrowym odcinku specjalnym Aci Roma Arena.

Bardzo dobre tempo utrzymał Nikołaj Griazin, który pokonał Jana Černý’ego (+0,1s) i Grzegorza Grzyba (+0,7s). Czwarty do mety dojechał Aleksiej Łukjaniuk (+1,3s), a tuż za nim znalazł się „Kajto”, który o 0,1s pokonał Portugalczyka Bruno Magalhãesa.

Problemy na trasie nie ominęły Bryana Bouffiera (+2,2s), który po zaciągnięciu ręcznego wpadł na bariery. Ostatecznie dojechał jako do mety jako siódmy. W czołowej dziesiątce znaleźli się także: López (+2,5s), Suárez (+2,7s) i Tempestini (+3,1s). Łukasz Habaj wykręcił dwunasty czas (+4,3s).

W klasie ERC Junior U27 Aleks Zawada zajął trzecie miejsce wspólnie z Jarim Huttunenem (+0,9s). Natomiast na odcinku pierwszy na metę dojechał Ingram, a drugi Mareš (+0,4s).

Dziś zawodnicy będą rywalizowali na pięciu kolejnych odcinkach specjalnych, gdzie do przejechania będą mieli łącznie blisko 100 kilometrów.

Tagi:  Rally di Roma Capitale, ERC

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News