Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak odskakuje rywalom

Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak odskakuje rywalom

37 interakcji
Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak odskakuje rywalom

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja zameldowali się z najlepszym czasem na OS12 Dyfi 1 przed załogami Citroena. Duet z Estonii mimo wyraźnego prowadzenia w 74. Dayinsure Wales Rally GB,  wypracował kolejne sekundy przewagi. W klasyfikacji generalnej bez zmian.

Liderzy Toyota Gazoo Racing pokonali próbę zlokalizowaną na południu Walii w czasie 10:56.7. Po +1,8 s. stracili do nich kierowcy fabrycznego zespołu Citroena – Mads Ostberg/Torstein Eriksen oraz Craig Breen/Scott Martin. O +2,5 s. wolniejsi byli Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, którzy w generalce Rajdu Wielkiej Brytanii utrzymali drugie miejsce (+45,7 s.) przed Esapekką Lappim i Janne Fermem w Toyocie. Finowie do swoich zespołowych kolegów tracą aktualnie +50,2 s., jednak nie składają broni w walce o drugą lokatę.

Generalnie OS12 Dyfi 1 czołówka pokonała bez większych historii. Warunki na trasie są dobre i panuje dobra pogoda. Dopiero 10. czas na tej próbie zaliczył Thierry Neuville. Kierowca Hyundaia chyba do tej pory nie może pozbierać myśli po przygodzie na poprzednim oesie, stracił +7,4 s., jest nadal na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej z przewagą zaledwie 2,5 s. nad Andreasem Mikkelsenem, również podróżującym Hyundaiem i20 WRC. Do Tanaka Belg traci natomiast równe półtorej minuty.

Na najbliższych odcinkach w walce o najniższe miejsce na podium w zasięgu są Jari-Matti Latvala, który do Lappiego traci tylko +0,6 s. oraz piąty Breen (+4,2 s.). Jednak ich strata do liderów sięga już ponad 50 s.

W WRC2 nadal z bezpieczną przewagą rządzą i dzielą Kalle Rovanpera i Halttunen Jonne w Skodzie Fabia R5, którzy wypracowali sobie +59,3 s. przewagi nad Szwedami, Pontusem Tidemandem i Jonasem Anderssonem w bliźniaczej rajdówce z Czech. Trzeci ze stratą +1:26,5 s. podążają w Fordzie Fiesta R5 Gus Greensmith pilotowany przez ex-codrivera Kena Block’a, Włocha Alessandro Gelsomino. Jedyna polska załoga w Rajdzie Wielkiej Brytanii – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur na razie stacjonują z Fabią R5 na 7. miejscu w WRC2, ze stratą blisko 4 minut do liderów tej klasy.

Wyniki na i po OS12 – Dyfi 1 – 19,48 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News