Rajd Wielkiej Brytanii: Power Stage i prowadzenie, niedziela pod dyktando Latvali

Rajd Wielkiej Brytanii: Power Stage i prowadzenie, niedziela pod dyktando Latvali

37 interakcji
Rajd Wielkiej Brytanii: Power Stage i prowadzenie, niedziela pod dyktando Latvali

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala na OS20 – Gwydir 1 postanowił nie brań jeńców. Nie tylko zgarnął pięć bonusowych punktów za Power Stage ale także wyprzedził Sebastiena Ogier i objął prowadzenie w 74. Dayinsure Wales Rally GB. Punktowali także Ott Tanak, Thierry Neuville oraz Esapekka Lappi. Aby jednak mogli się z nich cieszyć, muszą najpierw ukończyć imprezę w Walii.

Kierowcy Toyoty mają już drugi dublet dla zespołu podczas dzisiejszego etapu. Latvala/Antilla na tej próbie pokonali Tanaka/Jarveoję o 0,8 s. Trzeci czas dowieźli Ogier/Ingrassia w Fieście WRC i za to miejsce otrzymają trzy punkty do klasyfikacji generalnej (+5,3 s.). Niestety taka strata do Latvali zmusiła Francuzów do oddania pozycji liderów w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Teraz to pierwsza ekipa Forda traci do reprezentantów japońskiego teamu +3,6s.

Jako pierwsi na starcie Gwydir 1 stanęli Neuville/Gilsoul i dość zaskakująco długo przewodzili w tabeli czasowej. Ostatecznie załoga Hyundaia i20 WRC skończyła na czwartym miejscu tracąc +5,7 s. Piątkę i jeden punkt zamknęli Lappi/Ferm +8,3 s. Tuż za nimi finiszowali Paddon/Marschall (+8,6 s.), a dalej Evans/Barritt (+10,1 s.), Mikkelsen/Jaeger (+14,4 s.), a dziesiątkę uzupełnili Ostberg/Eriksen (+16,2 s.).

Przygodę w połowie blisko 15-kilometrowej próby miał Craig Breen, który na prawym zakręcie obrócił Citroena C3 WRC. Irlandczyka kosztowało to stratę +26,8 s. oraz trochę nerwów.

Na trasie panowały bardzo zmienne warunki. Sporo naniesionego błota i śliska nawierzchnia.

Aktualna sytuacja w tabeli punktowej WRC:

Gdyby teraz zakończył się 74. Dayinsure Wales Rally GB, to sytuacja punktowa w Rajdowych Mistrzostwach Świata wyglądałaby następująco: Thierry Neuville – 183, Sébastien Ogier – 175, Ott Tänak – 168. Tyle że wiele może się jeszcze zmienić, zwłaszcza w przypadku Thierry’ego. Przed nim znajduje się jego zespołowy kolega Hayden Paddon, który z pewnością go przepuści. Można więc śmiało założyć, że Belg już teraz ma 185 punktów.

Wyniki na i po OS20 – Gwydir 1 – 14,76 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News