Rajd Wielkiej Brytanii: Mikkelsen przypomniał o swoim istnieniu

Rajd Wielkiej Brytanii: Mikkelsen przypomniał o swoim istnieniu

3 interakcje
Rajd Wielkiej Brytanii: Mikkelsen przypomniał o swoim istnieniu

Podaj dalej

Na trzynastej próbie 74. Dayinsure Wales Rally GB – Gartheiniog 1  o tym, że jedzie w tej imprezie przypomniał kibicom Andreas Mikkelsen. Norweg wygrał tą próbę, z nieznaczną przewagą nad rodakiem, Madsem Ostbergiem i liderem rajdu Ott’em Tanakiem.

Pracujący w trzecim egzemplarzu Hyundaia i20 WRC Norweg na mecie OS13 przyznał, że w niektórych miejscach mógł pojechać szybciej, ale nie zamierzał ryzykować więcej niż to potrzebne. Nawierzchnia na tym oesie okazała się zaskakująco sucha.

Zaledwie +0,6 s. do duetu Mikkelsen/Jaeger stracili Ostberg/Eriksen, a równo sekundę trzeci na tym odcinku liderzy Rajdu Wielkiej Brytanii Tanak/Jarveoja, przed czwartymi Breenem/Scottem (+1,1 s.), piątymi Latvalą/Antillą (+1,5 s.)

Powyżej granicy dwóch sekund meldowali się już kolejno: Hayden Paddon (+2,6 s.), Sebastien Ogier (+3,3 s.), Esapekka Lappi (+3,4 s.), Thierry Neuville (+3,7 s.) i dziesiąty Elfyn Evans (+4,6 s.).

W klasyfikacji generalnej wygrana na oesie Andreasa Mikkelsena spowodowała, że Norweg awansował na ósmą lokatę kosztem Thierry Neuville’a. Belg ma do siebie za złe, że nie trafił z właściwym doborem opon. Niebawem będzie mógł to zmienić, ponieważ po OS14 Dyfnant (8,30 km), załogi będą miały okazję na wymianę gum.

Kluczowe rozstrzygnięcia w walce o wygraną, podium i tytuł?

Nieznacznie wzrosła przewaga Ott’a Tanaka nad Sebastienem Ogier. Kierowca Toyoty Yaris WRC ma obecnie +48,0 s. zapasu nad swoim najgroźniejszym konkurentem w walce o zwycięstwo i prawdopodobnie także o przejęcie korony w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata.

O ile obaj nie popełnią błędu na przykład w postaci tego, który wykonał aktualny jeszcze lider tegorocznego sezonu WRC na OS11 – Thierry Neuville.

Przypomnijmy, że obecnie to Belg przewodzi w stawce z dorobkiem 177 punktów. Ott Tanak zgromadził ich 164 a 10 oczek mniej ma Sebastien Ogier.

Najciekawiej póki co zapowiada się o trzecie miejsce na podium w Rajdzie Wielkiej Brytanii, pomiędzy Jari-Mattim Latvalą (+51,3 s. do lidera), Esapekką Lappim (+52,6 s.) i goniącym ich w Citroenie C3 WRC Craigem Breenem (+54,5 s.)

Wyniki na i po OS13 – Gartheiniog 1 – 11.26 km

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News