Rajd Turcji: Toyota w trybie "party mode", Kajetanowicz walczy o podium i wspomaganie

Rajd Turcji: Toyota w trybie "party mode", Kajetanowicz walczy o podium i wspomaganie

46 interakcji
Rajd Turcji: Toyota w trybie „party mode”, Kajetanowicz walczy o podium i wspomaganie

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala/Miika Anttila byli najszybsi na drugim przejeździe ponad 10-kilometrowego odcinka Datça 2. Patrząc na różnicę klas samochodów Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak stracili do Finów tylko 23,8 s. meldując się z siódmym czasem na odcinku.

Liderem w WRC pozostają Ott Tanak/Martin Jarveoja, którzy OS12 ukończyli z trzecim czasem, tracą do kolegów z Toyoty równe 5 s. Rozdzielili ich drudzy na mecie Elfyn Evans/Daniel Barritt +2,6 s.

Aktualnie sytuacja w klasyfikacji generalnej jest po myśli Toyoty. Ott Tanak ma 8 s. przewagi nad Latvalą i jeśli oboje pojadą z głową na jutrzejszym etapie, ekipa Tommi Makinena, może liczyć ponownie dublet. Hayden Paddon, obecnie najbardziej konsekwentnie jadący z ekipy Hyundaia traci +52,3 s.

Definitywnie z Rajdem Turcji pożegnał się Craig Breen. Jego Citroen C3 WRC doszczętnie spłonął po ukończeniu odcinka nr 11. Irlandczyk dwukrotnie zatrzymywał się na poprzedniej próbie, ukończył ją, ale na dojazdówce po raz kolejny pojawił się dym z tyłu auta. Do tej pory francuski team nie znalazł przyczyny pożaru.

WRC 2 – Kajto walczy z rywalami i samochodem

Niesamowitą dyspozycję w sobotę pokazują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy do tej pory deklasują stawkę WRC 2, z Janem Kopeckym w Skodzie Fabia R5. Dwunasty oes przegrali o 1,4 s. z rumuńskim duetem Tempestini/Itu, jednak zdołali wypracować sobie nad nimi 6,4 s. przewagi w obronie trzeciego miejsca na podium. Przed nimi awizują się wspomniany Jan Kopecky i lider WRC 2 Chris Ingram. Obu rywali „Kajto” dzieli 18,3 s., a kierowca Lotos Rally Team traci do Brytyjczyka +46,8 s.

Na OS12 ponownie pojawiły się w „polskiej” Fieście R5 problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego.

Wyniki na i po OS 12 – Datça 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News