Rajd Turcji: Tanak przed szansą na hat-trick, szaleństwo wokół Marmaris

Rajd Turcji: Tanak przed szansą na hat-trick, szaleństwo wokół Marmaris

197 interakcji

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja najszybciej przejechali pierwszy z popołudniowych odcinków Rajdu Turcji – Yeşilbelde 2 – 34.24 km. Po szalonym poranku, który do góry nogami przewrócił klasyfikację generalna, druga pętla wokół Marmaris, zapowiada się niemniej ekscytująco. Ogier wypadł z trasy a dotychczasowy lider Andreas Mikkelsen przebił oponę.

Estoński duet z Toyoty, mimo problemów z tylnymi amortyzatorami wyprzedził o 9,5 s.  Elfyn Evansa i Daniela Barritta w Fordzie Fiesta WRC i 10,9 s. partnerów z Toyoty – Jariego Matti Latvalę pilotowanego przez Miikkę Antilla. Zwycięzcy dwóch poprzednich eliminacji WRC (Finlandia, Niemcy) mają obecnie ogromne szanse na zaliczenie hat-tricka. W generalce posiadają +13,0 s. przewagi nad Latvalą, a czwarci na mecie tego odcinka, a trzeci w tabeli Hayden Paddon i Seb Marschall, tracą do zawodników Toyoty +49,9 s.

Po porannych problemach z zawieszeniem Sebastien Ogier/Julien Ingrassia popełnili błąd i wypadki z trasy na OS11 – Yeşilbelde 2. Francuzi reprezentujący zespół M-Sport WRT, będą korzystać z SupeRally.

Problemu na trasie mieli również kierowcy Citreona – Andreas Mikkelsen złapał kapcia i stracił blisko 2 minuty, a w C3 WRC Craiga Breena pojawił się dym kilka kilometrów po starcie. Norweg zajmuje obecnie 4. a Irlandczyk 7. pozycję.

Wyniki na i po OS11 – Yeşilbelde 2 – 34.24 km

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News