Rajd Turcji: Ogier przerywa passę Tanaka, życiowy wynik Kajetanowicza

Rajd Turcji: Ogier przerywa passę Tanaka, życiowy wynik Kajetanowicza

22 interakcje
ogier

Podaj dalej

Sebastien Ogier spokojnie kontrolował swoje tempo podczas niedzielnej pętli Rajdu Turcji, przypieczętowując trzecie zwycięstwo w sezonie 2019. Reprezentant zespołu Citroena rozpoczął dzisiejszą rywalizację z przewagą zaledwie 5,7 sekundy nad swoim zespołowym kolegą Esapekką Lappim. Fin nie gonił jednak swojego teamowego partnera, kompletując dublet francuskiej ekipy.

LIVE NOW: Watch all stages of Rally Turkey live on WRC+

Esapekka Lappi is rocking Rally Turkey 🇹🇷🤘 1-2 on the standings for Citroën Racing at the moment!Live now ➡️ Tune in and watch all stages on WRCplus.comRed Bull Motorsports #WRC #WRClive

Gepostet von WRC am Freitag, 13. September 2019

Na najniższym stopniu podium ze stratą minuty uplasował się także reprezentant Hyundaia, Andreas Mikkelsen. W top 5 Rajd Turcji ukończyli Teemu Suninen i Dani Sordo.

Jadący po swoje pierwsze zwycięstwo w WRC 2 Kajetan Kajetanowicz miał dziś ogromnego pecha. Polak co prawda był najszybszy w swojej klasie, jednak wśród aut R5 ostatecznie musiał uznać wyższość jadących w WRC 2 Pro Gusa Greensmitha i Jana Kopecky’ego. W Skodzie Fabii R5 w barwach LOTOS Rally Team na przedostatnim oesie doszło do awarii półosi, przez co Polak stracił około minuty.

O Rajdzie Turcji jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Ott Tanak. Utrzymujący się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej kierowca Toyoty nie zmieścił się nawet w najszybszej dziesiątce. Estończyk dopisze jednak do swojego konta punkty za Power Stage, który ukończył na pierwszym miejscu.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą zespołu Tommiego Makinena w tej rundzie okazał się Jari-Matti Latvala, który turecką rywalizację zakończył na 6. miejscu wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Krisa Meeke’a o niecałą minutę. Najszybszą dziesiątkę w generalce uzupełnili: Thierry Neuville, Pontus Tidemand i Gus Greensmith, który rzutem na taśmę z 10. miejsca w generalce wyrzucił Kajetanowicza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News