Rajd Turcji: Neuville ma sposób na Ulę, topowa trójka w trzech sekundach

Rajd Turcji: Neuville ma sposób na Ulę, topowa trójka w trzech sekundach

2 interakcje
Rajd Turcji: Neuville ma sposób na Ulę, topowa trójka w trzech sekundach

Podaj dalej

Liderzy klasyfikacji generalnej WRC – Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul odnieśli drugie, oesowe zwycięstwo w piątkowym etapie Rajdu Turcji. Rywalizacja w topowej trójce nabiera rumieńców.

Robi się ciasno. Szczególnie na szczycie klasyfikacji generalnej Rajdu Turcji. Liderami w dziesiątej eliminacji WRC nadal są Norwegowie – Andreas Mikkelsen/Andreas Jeager, jednak problemy z prawym tylnym kołem i zachowawcza jazda na OS6 Ula 2 sprawiła, że topową trójkę dzielą zaledwie 3 s.

Patent na szybką jazdę na tym odcinku miał Thierry Neuville, który podobnie jak w porannej pętli okazał się najszybszy na tej próbie. Poprawił swój czas przejazdu w porównaniu o blisko 15 s. Belg dzięki odstawieniu o 8,8 s. Sebastiena Ogiera (na mecie OS6 trzeci czas wolniejszy o 0,1 s. od drugiego Esapekki Lappiego) musiał ustąpić drugiego miejsca w generalce na rzecz Belga.

Wspomniane problemy Mikkelsena (+18,5 s. i 7. pozycja na OS6) spowodowały, że w tabeli Norweg ma zaledwie +1,9 s. przewagi nad Neuvillem i +3,0 s. nad walczącymi o obronę tytułu mistrzów świata duetem M-Sport – Ogier/Ingrassia. Czwarty w generalce Jari-Matti Latvala traci już do podium równe +16,0 s.

Duży pech spotkał Madsa Ostberga, który na odcinku uszkodził zawieszenie w swoim Citroenie C3 WRC. Norweg ma już ponad 7 minut straty do pierwszego miejsca i do obrony miejsca we francuskim zespole na przyszły rok, pozostaje mu dobry wynik punktowy na Power Stage. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dojedzie do ostatniego odcinka tego etapu.

Delikatne uśmiech na twarzach mogły po tym odcinku pokazać się i załóg Toyota Gazoo Racing. Wspomniany duet Latvala/Antilla w generalnej klasyfikacji okupują czwartą pozycję, natomiast Esapekka Lappi/Janne Ferm oraz Ott Tanak/Martin Jarveoja zdołali awansować o trzy pozycję w górę klasyfikacji.

Do bezpiecznie jadących Haydena Paddona/Sebastiana Marschala w Hyundaiu (5. miejsce w generalce +29,6 s. do liderów), tracą ponad 11 s. i muszą ciągle uważać na dobrze wpasowanego do C3 WRC o poranku Craiga Breena, który obecnie co prawda gubi na odcinkach prędkość, ale traci do Tanaka tylko +1,6 s. Czołową dziesiątkę zamykają Teemu Suninen i Mads Ostberg.

WRC 2

Bardzo dobrze odcinek Ula 2 przejechali Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak. Ich Ford Fiesta R5 uzyskał 11. czas na odcinku a w WRC 2 ustąpili tylko duetowi fabrycznego zespołu Skody – Jan Kopecky/Pavel Dresler o 5,5 s. Czesi są już o krok o odzyskanie prowadzenia w generalce. Od prowadzącego Chrisa Ingrama dzieli ich zaledwie +0,3 s. Trzeci jest Pontus Tidemand (+42,6 s.). Kajetanowicz/Szczepaniak z LOTOS Rally Team aktualnie na 5. pozycji ze stratą blisko trzech i pół minuty.

Wyniki na i po OS6 – Ula 2 – 21.75 km

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News