Rajd Turcji: Ford zdominował listę zgłoszeń. Powtórzy to na oesach?

Rajd Turcji: Ford zdominował listę zgłoszeń. Powtórzy to na oesach?

12 interakcji
Rajd Turcji: Ford zdominował listę zgłoszeń. Powtórzy to na oesach?

Podaj dalej

Nie mniej niż 54 z 90 samochodów awizowanych na liście zgłoszeń tegorocznej, dziesiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdu Turcji to Fordy Fiesta w różnych specyfikacjach. To około 66% całości stawki.

Poza trzema oficjalnymi samochodami WRC zespołu fabrycznego M-Sport, prywatnym egzemplarzem Fiesty WRC wystartuje Yazeed Al Rajhi. Z kolei 8 z 14 samochodów klasy R5 zgłoszonych jest WRC 2 (w tym Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak), zaś kolejne 14 Fiest w specyfikacji R2 pojedzie w cyklu JWRC.

Dla tej ostatniej będzie to runda finałowa, decydująca o losach mistrzostw wśród juniorów. Jedna załóg deklaruje start w WRC 3 – Loius Cook/Stefan Davis.

Nowa odsłona Rajdu Turcji

W 2010 roku, kiedy Turcja ostatni raz ogarnizowała rundę WRC, pięciu z dziewięciu najlepszych na mecie w różnych klasach prowadziło Fordy, jednak najszybszy był wówczas duet Citroena Sebastien Loeb/Daniel Elena.

Mimo wszystko M-Sport nie zamierza składać broni, zwłaszcza, że ekipa zarządzana przez Malcoma Wilsona ma bardzo dobre wspomnienia z lat 2006 i 2008, dowożąc zwycięskie dublety. W pierwszej z wymienionych triumfowali Marcus Gronholm i Timo Rautiainen, w drugiej Mikko Hirvonen pilotowany przez Jarmo Lehtinena.

Lista zgłoszeń Marmaris Rally Turkey 2018

Rajd Turcji: Ogier i M-Sport, czyli jak zachować zimną głowę w gorącym klimacie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News