Rajd Szczecińska Barbórka powraca!

Rajd Szczecińska Barbórka powraca!

Podaj dalej

Wszystko co dobre kiedyś się kończy – nie inaczej jest z tegorocznym sezonem rajdowym w naszym regionie. Ale w tym roku będzie to zakończenie z przytupem. Fundacja Baja Poland reaktywuje imprezę dla wszystkich rajdowców rozegraną ostatnio 10 lat temu: Barbórka Szczecińska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia 2016r.


naklejka

Centrum wydarzeń będą Wały Chrobrego. Tutaj nie tylko zlokalizowana będzie baza rajdu, ale także kultowy odcinek specjalny, porównywany do warszawskiej Karowej. Oprócz słynnej kostki, na uczestników czekać będą jeszcze trzy odcinki na terenie Szczecina. Po przejechaniu dwóch pętli po 4 odcinki specjalne każda, najlepsza 30 uczestników awansuje do Kryterium Wałów Chrobrego – finałowego superoesu, wydłużonego względem przedpołudniowej wersji. A co najciekawsze, rozgrywanego po zmroku, w świetle rajdowych “elektrowni”! A już po wieczornym superoesie odbędzie się zakończenie sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej – uroczysta gala, podczas której zwycięzcom klas i generalki wręczone zostaną puchary i nagrody ufundowane przez Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie – gestora tych rozgrywek.

5

Mariusz Podkalicki – Organizator rajdu „Szczecińska Barbórka”

„To wielkie organizacyjne przedsięwzięcie i przede wszystkim powrót do legendarnego rajdu, który kończył sezon rajdowy w Szczecinie już trzy razy. W roku 2004, 2005 oraz 2006 r. Pracujemy w tym roku bardzo intensywnie, patrząc od strony sportowej, jak i marketingowej. Na starcie mamy 44 załogi! To potwierdza, że chęć bezpiecznego ścigania w Szczecinie cały czas rośnie. Startujemy o 10.30 przy Teatrze Współczesnym, następnie zawodnicy będą mieli do przejechania 4 odcinki jechane podwójnie. Rozpoczną od OS-1 (Wały Chrobrego) o długości 1,50 km. OS 2 to zmiana lokalizacji dla zawodników i przejazd na Port, próba o długości 2,10 km. Kolejny etap, OS 3 Basen Górniczy, 2,0 km oraz na zakończenie pierwszej sekcji OS4 – Targi Szczecińskie. Imprezę zakończy Kryterium Wały Chrobrego, na którym zobaczymy 30 najlepszych załóg. Nie zapomnieliśmy także o kibicach,dla których przygotowaliśmy relację live oraz możliwość podglądu odcinka Wały Chrobrego na telebimie, gdzie zlokalizowana jest także baza rajdu. Na koniec sportowej rywalizacji odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu w Hotelu „Julian”, gdzie zostaną rozdane nagrody. To dla mnie zaszczyt i wielkie poświęcenie naszego zespołu i partnerów imprezy, bez których po prostu nie zrobilibyśmy tej imprezy. Czas na finalne odliczanie. Do zobaczenia na odcinkach specjalnych.”

6

Harmonogram:
10:30 – Start: Teatr Współczesny
10:33 – OS 1: Wały Chrobrego
10:50 – OS 2: Port, Logistyczna
11:10 – OS 3: Basen Górniczy
11:30 – OS 4: MTS, Targi Szczecińskie
12:50 – OS 5: Wały Chrobrego
13:10 – OS 6: Port, Logistyczna
13:30 – OS 7: Basen Górniczy
13:50 – OS 8: MTS, Targi Szczecińskie
17:00 – PSS: Kryterium Wały Chrobrego

Strona oficjalna: www.barborka.ak.szczecin.pl

3

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News